Google güvenliği ihlal edilmiş şifreler

jerdemm

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Resimdeki gibi kayıtlı şifrelerde güvenliği ihlal edilmiş 20 şifre diyor. Bu konuda bilgisi olan var mı endişelenmeli miyim? Birisi şifrelerimi ele mi geçirdi de bu uyarıyı veriyor yoksa güvenlik anlamında şifrelerimi zayıf bulduğu için mi diyor? Şifrelerim sabit olduğu için yarısı yerine hepsinde aynısını demesi gerekirdi gibi geldi bana endişe edilecek bir şey olsaydı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    135,5 KB · Görüntüleme: 82
Benim bildiğim, bu siteler girdiğiniz şifreyi görüyor ve hesabınız açısından riskli bir şifre olduğunu Google kendisi onaylayıp size söylüyor bana gelmişti. Bu sitelerde kullanılan şifreyi başka sitelerde kullandığınız için olabilir.

Resimdeki gibi kayıtlı şifrelerde güvenliği ihlal edilmiş 20 şifre diyor. Bu konuda bilgisi olan var mı endişelenmeli miyim? Birisi şifrelerimi ele mi geçirdi de bu uyarıyı veriyor yoksa güvenlik anlamında şifrelerimi zayıf bulduğu için mi diyor? Şifrelerim sabit olduğu için yarısı yerine hepsinde aynısını demesi gerekirdi gibi geldi bana endişe edilecek bir şey olsaydı.
Ya hesaplarınız çalınmış olabilir, ya da Hack yapılarak şifreleriniz öğrenilmiş olabilir.

Eğer Şifreleriniz aynı ve Basit şifrelerse bu uyarıyı yapar. Bir de Sitenin verileri çalınmış ve paylaşılmışsa bu uyarıyı yapar

Bu uyarıyı vermesinin sebebi kullandığınız şifrelerin başkalarının hesaplarında kullanılıyor olması. Güvenlik için şifrelerinizi değiştirin.

hocam bu hatayı verme sebebi şu sağda solda satılan datalar oluyor şifreleriniz bu datalardaki şifrelerle eşleşiyor büyük ihtimal basit şifreler kullanıyorsunuz o yüzden google bu uyarıyı veriyor şifrelerinizi değiştirmenizi öneririm.

Geri
Yukarı