Google hesabı "önemli güvenlik" uyarısı

natureex

Picopat
Bugün g-mail hesabıma giriş yaptığımda Google'dan bir mail geldi Google hesabını kurtarma isteğiniz şeklinde Google iki aşamalı doğrulamayı hesabımdan kaldıracakmış ben böyle bir talepte bulunmadım yani bulunduysam bile hatırlamıyorum. Sanırım şifre yenilemeye çalışırken iki aşamalı doğrulamaya takıldım ve bu yüzden bu tarz bir e-posta geldi. Forumda bu konuyu arattım ve insanlar eğer linke tıklarsan ve bilgilerini girersen karşı tarafa gider girmezsen sorun yok dediler ve sanırım ben linke girdiğimde beni Samsung internete attı ama şifre falan girmedim. Oturum açma bağlantısı yolladı bundan bile emin değilim ardından şifremi değiştirdim iki aşamalı doğrulama hala duruyor. Bu g-mail ne anlama geliyor şifremi değiştirmem yeterli mi virüs girer ya da bu linkten telefonumun kontrolü Samsung internet vasıtasıyla karşı tarafa geçebilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230725_034041_Gallery.jpg
    Screenshot_20230725_034041_Gallery.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün g-mail hesabıma giriş yaptığımda Google'dan bir mail geldi Google hesabını kurtarma isteğiniz şeklinde Google iki aşamalı doğrulamayı hesabımdan kaldıracakmış ben böyle bir talepte bulunmadım yani bulunduysam bile hatırlamıyorum. Sanırım şifre yenilemeye çalışırken iki aşamalı doğrulamaya takıldım ve bu yüzden bu tarz bir e-posta geldi. Forumda bu konuyu arattım ve insanlar eğer linke tıklarsan ve bilgilerini girersen karşı tarafa gider girmezsen sorun yok dediler ve sanırım ben linke girdiğimde beni Samsung internete attı ama şifre falan girmedim. Oturum açma bağlantısı yolladı bundan bile emin değilim ardından şifremi değiştirdim iki aşamalı doğrulama hala duruyor. Bu g-mail ne anlama geliyor şifremi değiştirmem yeterli mi virüs girer ya da bu linkten telefonumun kontrolü Samsung internet vasıtasıyla karşı tarafa geçebilir mi?
Linki gönderen E-posta nedir?

Linki gönderen E-posta nedir?
Ekran görüntüsü atsam baksanız daha net anlarsınız Google diye gözüküyor ancak forumda konuyu arattığımda eğer bağlantıya tıklarsam hesap bilgilerinin gidebileceği söylendi ben de kafayı yemek üzereyim forumda da konularım onaylanmıyor sanırım E-posta iki aşamalı doğrulama ile ilgili

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230725_034041_Gallery.jpg
    Screenshot_20230725_034041_Gallery.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 60
Ekran görüntüsü atsam baksanız daha net anlarsınız Google diye gözüküyor ancak forumda konuyu arattığımda eğer bağlantıya tıklarsam hesap bilgilerinin gidebileceği söylendi ben de kafayı yemek üzereyim forumda da konularım onaylanmıyor sanırım E-posta iki aşamalı doğrulama ile ilgili
Cümleyi yeniden kurayım o zaman, "Linki gönderen E-posta adresi nedir?".

Cümleyi yeniden kurayım o zaman, "Linki gönderen E-posta adresi nedir?".
İnanın sinirden bakamadım bile bakarken de bir şey olabilir diye düşündüm yazımdan ve altta bağlantının olmamasından scam olduğunu düşünmeye başladım eğer öyleyse ne yapmam gerekiyor bilmiyorum tüm hesaplarımın şifresini değiştiriyorum iki aşamalı doğrulama var bir yerde bu şekilde bile girebildiklerini duydum ya eğer virüs falan girerse formatla uğraşmak zorunda kalır mıyım yani kısacası benim ne yapmam gerekiyor google hesabından her şeyi silip telefonla bağlantıyı kesip format mı atmam lazım?

Google size öneri yapıyor, eğer hiç oturum açmadığınız bir IP adresinden oturum açtıysanız ondan e-posta gelmiştir, IP adresi değişmiştir büyük ihtimal elektrik kesintisinden dolayı mobil veri kullanıyorsanızda kapatıp açtıysanız IP adresi değişmiştir o nedenle gelmiş o e-posta bunu bir "Öneri" olarak kabul edin.

İnanın sinirden bakamadım bile bakarken de bir şey olabilir diye düşündüm yazımdan ve altta bağlantının olmamasından scam olduğunu düşünmeye başladım eğer öyleyse ne yapmam gerekiyor bilmiyorum tüm hesaplarımın şifresini değiştiriyorum iki aşamalı doğrulama var bir yerde bu şekilde bile girebildiklerini duydum ya eğer virüs falan girerse formatla uğraşmak zorunda kalır mıyım yani kısacası benim ne yapmam gerekiyor google hesabından her şeyi silip telefonla bağlantıyı kesip format mı atmam lazım?
Hesabınız ile ilgili işlemler için;
  1. Google hesabınıza virüs şüphesi olmayan bir cihazdan girin.
  2. Güvenlik panelinden hesabınızda bilinmeyen işlemleri kontrol edin.
  3. Şifrenizi değiştirip 2 yollu doğrulamayı açın.
  4. Bütün cihazlardan oturumu kapatın.
Bilgisayarınız ile ilgili işlemler için;
  1. RKill kullanıp şu anda çalışmakta olan virüsleri öldürmeye çalışın.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes, Emsisoft Emergency Kit ve HitmanPro ile tarayın.
  3. Anti-virüs taramalarından sonra arkaplanda çalışan işlemlere bakın. Eğer ters bir şey görüyorsanız sistem geri yükleme ya da güvenli moda alın.
  4. Sistem geri yükleme mevcut değilse bu adımı atlayın.
  5. Güvenli moddan yeniden anti-virüs taraması yapın.
  6. İçiniz rahat etmez ise verilerinizi kurtarıp format atın.

Hesabınız ile ilgili işlemler için;
  1. Google hesabınıza virüs şüphesi olmayan bir cihazdan girin.
  2. Güvenlik panelinden hesabınızda bilinmeyen işlemleri kontrol edin.
  3. Şifrenizi değiştirip 2 yollu doğrulamayı açın.
  4. Bütün cihazlardan oturumu kapatın.
Bilgisayarınız ile ilgili işlemler için;
  1. RKill kullanıp şu anda çalışmakta olan virüsleri öldürmeye çalışın.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes, Emsisoft Emergency Kit ve HitmanPro ile tarayın.
  3. Anti-virüs taramalarından sonra arkaplanda çalışan işlemlere bakın. Eğer ters bir şey görüyorsanız sistem geri yükleme ya da güvenli moda alın.
  4. Sistem geri yükleme mevcut değilse bu adımı atlayın.
  5. Güvenli moddan yeniden anti-virüs taraması yapın.
  6. İçiniz rahat etmez ise verilerinizi kurtarıp format atın.
Hocam arkadaş telefon kullanıyor.

Google size öneri yapıyor, eğer hiç oturum açmadığınız bir IP adresinden oturum açtıysanız ondan e-posta gelmiştir, IP adresi değişmiştir büyük ihtimal elektrik kesintisinden dolayı mobil veri kullanıyorsanızda kapatıp açtıysanız IP adresi değişmiştir o nedenle gelmiş o e-posta bunu bir "Öneri" olarak kabul edin.
Geçenlerde elektrik kesintiside oldu mobil veriyi de açıp kapattığım da Google'ın böyle e-postalar yolladığını bilmiyordum yani öyleyse neden e-posta içerisinde yazım hatası var altta kaynak belirtilmiyor benim gözüme scam gibi geldi bilmiyorum aynı konuyu forum içerisinde de arattım bana geldiği gibi bir arkadaşa daha gitmiş bu tarz bir e-posta diğer arkadaşta tıklamaması gerektiğini eğer tıklarsa gideceğini söylemiş ben her şeyi yaptım telefonumu taradım güvenlik etkinliklerine baktım o şifreyi yenilediğim linkten çıktıktan sonra yine şifremi yenileyerek iki aşamalı doğrulamayı açıp kapattım ama sorun Samsung İnternete yönlendirmesi ve hesabımın açık kalması tüm telefona yayılmasından korkuyor olmam Google hesabı tüm telefona bağlı sonuçta hesabı temizleyip silip format atmam iyi olur mu sizce?

Hocam arkadaş telefon kullanıyor.
Evet, asıl sorun da bu zaten scam ile tüm cihazı ele geçirme gibi bir durum var mı?

Geri
Yukarı