Google hesabı "önemli güvenlik" uyarısı

Neden dosyaları kurtaramam? Temiz kurulumdan kastınız nedir? Hesabı silip format atmak falan mı? Dosya derken atıyorum e-posta içindeki dosyalardan mı yoksa düz telefondaki dosyalardan mı bahsediyorsunuz? Giden atıyorum bir fotoğraf olur görsel olur yapabileceğim bir şey olmaz anladığım kadarıyla ama format atarak hesap şifresini değiştirerek 2Fa ile hesap güvenliğini ve girilmemesini sağlayabilirim yani doğru mudur? tüm hesaplar için dosyadaki bağlantıları kullanarak atıyorum e-postaya tekrardan erişim sağlayabilirler mı? Henüz girişmedim hesabı silip süpürüyorum G-mail atıyorum virüslüyse aktardığım bir dosyadan bir sonraki hesabımda dosyadan vs etkilenir mi peki? Yani diyorsunuz ki scamlansanız hesabınızın kontrolü karşı tarafa gitse bile şifre değiştirip 2Fa ekledikten sonra erişim mümkün değil. Herkes benim gibi paranoyak değil maalesef İnternet'te her türlü sorun iş vb şeyler dönüyor insan emin olamıyor yani sonuçta e-mail üzerinden bu tarz şeylerde dönüyor yani siz şu anda herhangi bir dosya içmediğine arka plandan bir kontrol olmadığına iki aşamalı doğrulama ile ilgili e-postanın iki aşamalı doğrulamaya erişim sağlayıp hesabıma giremeyeceğini söylüyorsunuz doğru mu anladım? Ama sonuçta linke tıklayan şifre yenilemesi yapan samsung internetten bendim insan düşünüyor ya virüs girdiyse fark etmeden keylogger indirse vs vs diye yani bunlar mümkün değil diyorsunuz peki telefondaki tüm hesaplara erişim de mümkün değil eminsiniz değil mi? Giden dosyalarda atıyorum A ödemesi ile ilgili olsun ama bu ödeme dosyasını açmadınız tüm e-posta hesaplarınızdaki açmadığınız dosyalara kadar gider mi gidiyor dediniz dosyalar gidiyorsa hesap bilgileri de gider sanırım yine değiştirsek bir sorun olmaz değil mi Anlamadığım nokta şu Google neden böyle bir öneride bulunuyor yani daha önce size de böyle bir e-mail geldi mi? Asıl olay gitmesinden ziyade Samsung internet hesabımda bağlantının açılması bağlantının içeriğini bile bilmiyordum tüm telefonuma yayılır diye düşündüm yani bir şey olmaz değil mi mazur görün cidden önemli dosya olayını da giden dosyalar varsa tekrar ben şu an her şeyi başka bir yere taşıyacağımdan soruyorum atıyorum virüs varsa ve dosyalar gittiyse bu giden kişi de çok bilgili bir hacker dosya konumundan dosya bağlantısından tekrardan dosyaları aktive ederek o hesabıma da zarar verebilir mi şimdi ben her şeyi taşıyıp hesabı silip format atmalıyım değil mi benim için kafayı yememek için tek yol bu sanırım kafanızı cidden çorba ettiğimin farkındayım benimle uğraşmak biraz zordur illallah edebilirsiniz ama benim için önemli cidden yardımcı olursanız sevinirim en azından içim rahatlıyor kafayı yememek için böyle bir yol buldum sizce de yapmam gereken bu değil mi?
Hocam okurken askalsın hastaneye düşüyordum.

Eh normal bu tarz konularda benim gibi paranoyak birini çekmek zordur yine de netlik açısından son bir kere yardımcı olsanız çünkü benim gibi takıntılı biri kısa net cevaplara değilde uzun detaylı yanıtlara ihtiyaç duyuyor şimdiden teşekkürler.
Özetleyecek olursak paniklemenize gerek yok!

Yeni konular

Geri
Yukarı