Google hesabı silindiğinde tamamen mi silinir?

581710

Centipat
Makaleler
2
Mecburi olarak telefonumda Google hesabı açmam gerekiyordu. Protonmail'imle bir Google hesabı açtım. Geçici e postalar ile Google hesabı açmayı düşündüm. Bu sayede sadece telefonum için bunu kullanabileceğim ve asıl mail hesabım protonmail hesabımı kullanmama gerek kalmayacak. Ancak sorun şu ki çoktan hesabı açtım. Google hesabınızı silebiliyorsunuz Google ayarlarından bilen bilir. Eğer o seçenekten Google hesabımı siler isem. Google bana asıl mailimden mail gönderebilir mi ve Google benimle alakalı olan tüm verileri gerçekten siliyor mu? (Bu arada Google web etkinliğim, kişiselleştirilmiş reklamlar vs. hepsi kapalı)

Sadece kullanım olarak kapanır. Onun dışında bu hesapta yaptığın tüm işlemler Google'ın veri tabanında kalıcı olarak kayıtlı.

Google hesabını silersen 30 gün içerisinde tamamen verilerini askıya alır 365 gün sonra da kademeli olarak verilerini siler. Tam olarak endişen nedir anlayamadım?
Bir endişem yok takıntılı oldu bende. Peki bu "kademeli olarak verilerini siler" tam olarak ne demek?

Amerikan yasası gereği "siliniyor". Gerçekte NSA'in kasasına geçer, internetten bir şey silinmez.
NSA nedir peki? Merak ettim...

Bir endişem yok takıntılı oldu bende. Peki bu "kademeli olarak verilerini siler" tam olarak ne demek?

NSA nedir peki? Merak ettim...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı farklı cevaplar alıyorum. Emin misiniz?
Ya kral Google hesabında ne yaptında bu kadar takıntılısın. Arkadaşın dediği doğru, internette hiçbir şey kalıcı olarak silinmez zaten. Silin hesabı ondan sonra istediğinizi yapın. Takmaya gerek yok. İnternet çağındayız. Tamamen saklanmak veya gizlenmek istiyorsan internet kullanmayacaksın.

Ya kral Google hesabında ne yaptında bu kadar takıntılısın. Arkadaşın dediği doğru, internette hiçbir şey kalıcı olarak silinmez zaten. Silin hesabı ondan sonra istediğinizi yapın. Takmaya gerek yok. İnternet çağındayız. Tamamen saklanmak veya gizlenmek istiyorsan internet kullanmayacaksın.
Böyle bir yorum bekliyordum cevap düşünmüştüm, verecektim ama tatlı dil ile söylemişsiniz. İyi günler. Teşekkürler bu arada herkese. 😀

@xResk ahkam kesmiyorum hocam yanlış anlaşılma olmasın. 🙂

Son düzenleme:
Böyle bir yorum bekliyordum cevap düşünmüştüm, verecektim ama tatlı dil ile söylemişsiniz. İyi günler. Teşekkürler bu arada herkese. 😀

@xResk ahkam kesmiyorum hocam yanlış anlaşılma olmasın. 🙂
Sıkıntı yok kral. Dediğim gibi negatif düşünceleri uzaklaştır kafandan. Kendim de yaşadığım için biliyorum. Hiç iyi değil.

Geri
Yukarı