Google hesabıma bağlı birisi var

TehSparrow

Hectopat
Arkadaşlar Google hesabıma bağlı birisi var. En son 2019 da girmiş. Sorun şu ki 2019 da laptopumu tamir etsin diye birisine götürmüştüm sonrasında geri alamadım aynı sene hesabıma birisi girmiş, PC hiç açılmıyordu. Laptop Windows 10 işletim sistemi kullanıyordu fakat baktığımda Linux yazıyor üstelik Samsun'da yaşamama rağmen konum İstanbul'u gösteriyor. IP adresinden konumunu evine kadar buldum fakat o hesaba laptoptan mı girildi yoksa başka bir cihazdan mı bilmiyorum nasıl emin olabilirim yardımcı olur musunuz?

(Bu arada bunları yaşayan ben değilim çok yakın bir arkadaşımın ağızından anlattım)

Bana kalırsa hiç uğraşma IP sini buldurysan sanırsam direk karakola götürdüğünde buluyorlardı. Ordan işlem başlatabilirsin hakkında.

Cihazı çıkartman yetmeyecektir.
Hesabın şifresinin değişmen yeterli.

FBI ara Çok büyük bir olay bu (!)
Eğer kimin yaptığını bulmak istiyorsa yapması gerekeni söylemek istedim. Yoksa bende şifresini değiştirmesi gerektiğini biliyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Google hesabıma bağlı birisi var. En son 2019 da girmiş. Sorun şu ki 2019 da laptopumu tamir etsin diye birisine götürmüştüm sonrasında geri alamadım aynı sene hesabıma birisi girmiş, PC hiç açılmıyordu. Laptop Windows 10 işletim sistemi kullanıyordu fakat baktığımda Linux yazıyor üstelik Samsun'da yaşamama rağmen konum İstanbul'u gösteriyor. IP adresinden konumunu evine kadar buldum fakat o hesaba laptoptan mı girildi yoksa başka bir cihazdan mı bilmiyorum nasıl emin olabilirim yardımcı olur musunuz?

(Bu arada bunları yaşayan ben değilim çok yakın bir arkadaşımın ağızından anlattım)
Cihazlardan çıkar, şifre deiğiştir.

Şifreyi değiştirmek yerine Technopat'da konu açmalıyım.

Olayı şifre değiştirmek gibi saçma bir yere çeken sensin dostum. :)

Benim buradaki sıkıntım şifre değiştirip hesaptan çıkartmak değil, hesaba laptoptan mı girilmiş olduğunu nasıl bulabilirim diye sormuşum. Daha önce arkadaşımın laptopunu tamir edeceğini söyleyen arkadaş geri vermedi. Bu o laptop mu onu bulmaya çalışıyorum. Eğer yardımcı olmayacaksanız üstteki arkadaş gibi saçma sapan yorumlar yapmayın, teşekkürler.
Hocam IP götürdüğünüz tamircinin mekanı gösteriyor mu? Eğer öyle ise açık kalmış hesabınız, adam girmiştir, laptop kaldıysa da hesap orada kalmıştır.

Ben de ondan şüpheleniyorum fakat Samsun'da oturuyorum IP ise İstanbul'u gösteriyor. Acaba başkasına mı sattı diye düşünmeden edemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı