Çözüldü Google hesabına giriş yapıldığına dair uyarı geldi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Graiden

Hectopat
Bugün okuldayken telefonu aldığımda önemli güvenlik uyarısını gördüm. Hemen şifreyi değiştim nereden girildiğine bakmadan ama şimdi eve gelip baktığımda benim laptoptan giriş yapılmaya çalışılmış ama o saatte bilgisayar kapalıydı ve hesapta 2. adımlı doğrulama var. Yanlış uyarı mı sizce?
Not: Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ama bir şey bulamadılar.

1715610041363.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hesaba başka cihazdan giriş yaptığınızda bildirme amaçlı mail geliyor. Laptop üzerinden girişi yakın zamanda yaptıysanız eğer gecikmeli olarak o gelmiş olabilir. Rahatsız etmeyin modu falan açık olabilir miydi telefonunuzda?
Hesaba başka cihazdan giriş yaptığınızda bildirme amaçlı mail geliyor. Laptop üzerinden girişi yakın zamanda yaptıysanız eğer gecikmeli olarak o gelmiş olabilir. Rahatsız etmeyin modu falan açık olabilir miydi telefonunuzda?

Çözüm
Evet, her zaman açık. Giriş yapalı yine 2-3 gün olmuştu o yüzden zaten şaşırdım. 2. adımlı doğrulama açık olduğu için telefonsuz birinin girmesi de mümkün değil. Kaspersky ve malware ile de tarama yaptım buna rağmen virüs olma ihtimali düşük değil mi?

Virüs girdiğini zannetmiyorum. Şüphelendiğiniz bir şey indirdiniz mi? İki tane sağlam anti virüs uygulamasına taratmışsınız zaten.
Şüpheli herhangi bir şey indirmedim. Zaten geçen hafta Windows 11'den 10'a geçtim ve bilgisayarın adı da değişti. Bu yüzden farklı bir bilgisayarmış gibi algılamış olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı