Google Hesabına Kayıtlı Telefon Numarası Sorunu

462422

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Bu akşam eski bir Google hesabıma girdim, hesapta eski bir telefon numarası ekliydi o numaranın yerine kendi numaramı ekledim ancak halen doğrulama yöntemlerinde eski numara görünüyor 1 saat falan da oldu hesaba gireli hep eski telefona yolluyor doğrulama kodlarını şükür o telefona erişimim var ama kendi numarama neden gelmiyor?

Bir de hesap çok eski değil 2,5 senelik bir kere hesabımı Google deve dışı bıraktığıyla alakalı bir mail atmış kısa sürede hesabınız silincek falan yazmış uzun süre önce, sonra ne olduysa hesap kapanmamış. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi, sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba arkadaşlar. Bu akşam eski bir Google hesabıma girdim, hesapta eski bir telefon numarası ekliydi o numaranın yerine kendi numaramı ekledim ancak halen doğrulama yöntemlerinde eski numara görünüyor 1 saat falan da oldu hesaba gireli hep eski telefona yolluyor doğrulama kodlarını şükür o telefona erişimim var ama kendi numarama neden gelmiyor?

Bir de hesap çok eski değil 2,5 senelik bir kere hesabımı Google deve dışı bıraktığıyla alakalı bir mail atmış kısa sürede hesabınız silincek falan yazmış uzun süre önce, sonra ne olduysa hesap kapanmamış. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi, sorunu nasıl çözebilirim?

Telefon numarası ekleme, mevcut numarayı güncelleme veya kaldırma​

1. Android telefon veya tabletinizde cihazınızın Ayarlar uygulamasını [IMG Google Google Hesabı'nı açın.
  2. Üst tarafta Kişisel bilgiler'e dokunun.
  3. "İletişim bilgileri"nin altında Telefon'a dokunun.
  4. Bu menüde yapabileceğiniz işlemler:
    • Telefon numarası ekleme: "Telefon numaralarınız" bölümünün altında Kurtarma telefon numarası ekle'yi seçin. (Henüz eklemediyseniz, kurtarma telefon numarası eklemenizi öneririz.)
    • Telefon numaranızı değiştirme: Numaranızın yanında Düzenle [IMG Numarayı güncelle'ye dokunun.
    • Telefon numaranızı silme: Numaranızın yanında Sil Numarayı kaldır'a dokunun.
  5. Ekrandaki adımları uygulayın.

Kaldırım hocam yeni numarayı ekledim sonra olmadı. Ardıdan eklediğim numarayı kaldırdım yine olmadı, sonra yeni numarayı tekar ekledim yine...
İkisini de kaldır, hesaptan çık gir tekrar dene. Yine olmazsa yine kaldır numaraları yarın tekrar dene. Bazen kafayı yiyor Google SMS servisleri. Bana bir gün sonra doğrulama SMS'i geldiğini biliyorum.

Şu an bu durumda...

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    146,4 KB · Görüntüleme: 344

Telefon numarası ekleme, mevcut numarayı güncelleme veya kaldırma​

1. Android telefon veya tabletinizde cihazınızın Ayarlar uygulamasını
    ardından
    Google
    7trLSR8wqh8FAFxQ314wfShlQOMiy65DWrNo
    Google Hesabı'nı açın.
  2. Üst tarafta Kişisel bilgiler'e dokunun.
  3. "İletişim bilgileri"nin altında Telefon'a dokunun.
  4. Bu menüde yapabileceğiniz işlemler:
    • Telefon numarası ekleme: "Telefon numaralarınız" bölümünün altında Kurtarma telefon numarası ekle'yi seçin. (Henüz eklemediyseniz, kurtarma telefon numarası eklemenizi öneririz.)
    • Telefon numaranızı değiştirme: Numaranızın yanında Düzenle
      Düzenle
      ardından
      Numarayı güncelle'ye dokunun.
    • Telefon numaranızı silme: Numaranızın yanında Sil
      Sil
      ardından
      Numarayı kaldır'a dokunun.
  5. Ekrandaki adımları uygulayın.
Ya arkadaş bir konuyu okuyun ya. Adam numara nasıl eklenir nasıl silinir dememiş. Eklemeyi ve silmeyi yapabilecek kapasitesi var. Fakat SMS hala eski numaraya gidiyor demiş. Yorum yapmak için yorum yapmayın. Yorum sayısı arşa ulaşınca madalya vermiyorlar.
Şu an bu durumda...
Kalsın bence böyle 1 günlüğüne. Hemen çalacak halleri yok ya.

Ya arkadaş bir konuyu okuyun ya. Adam numara nasıl eklenir nasıl silinir dememiş. Eklemeyi ve silmeyi yapabilecek kapasitesi var. Fakat SMS hala eski numaraya gidiyor demiş. Yorum yapmak için yorum yapmayın. Yorum sayısı arşa ulaşınca madalya vermiyorlar.

Kalsın bence böyle 1 günlüğüne. Hemen çalacak halleri yok ya.
Bakalım böyle kalsın yapacak bir şey yok yarın ber daha deneyeceğiz. Yine de desteğin için teşekkürler abi.

Bu yöntem ile sistemden eski numarayı kaldırınca nereye gidecek kod?
Cevap veriyorum yeni numaraya.

Bu yöntem ile sistemden eski numarayı kaldırınca nereye gidecek kod?
Cevap veriyorum yeni numaraya.
İlk olarak mobil cihazdan giriyorum dememiş konu sahibi. İkinci olarak onun numarayı değiştirdiği kısım da zaten kurtarma seçeneklerinden ekleniyor. Herhangi bir farkı yok ve arkadaş bunu başarabilmiş.

Eki Görüntüle 1053319

Buraya girip alt kısımdan numarayı değişince, yeni numaraya onay SMS'i gönderiyor ve hesaba bağlı olan telefon numarası değişiyor. Arkadaş bunu zaten biliyor ve yapmış.
Ne yaptın, düzeldi mi? @462422

Son düzenleme:

Geri
Yukarı