Google hesabında şüpheli etkinlik algılanıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben birkaç gün önce bir konu açmıştım Google hesabım çalındı diye. O zaman 2FA ve telefon numaram kaldırılmıştı hırsız tarafından. Şifremi değiştim. Ama bugün bu ekteki mail geldi. Bilgisayarımı ESET ve Kaspersky ile taradım. Virüs yok. Ama formattan önce virüs bulaşmıştı. Formattan sonra silinmiş olması lazım. Şimdi bu hırsız yine nasıl hesabıma erişmeye çalışıyor anlamıyorum. Ben şifrelerimi artık sadece Bitwarden kasasında sakliyorum otomatik doldurma için. Virüs ona erisebilir mi?

Screenshot_2021-09-29-22-13-04-685_com.google.android.gm.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
https://haveibeenpwned.com/ buradan gmailinizi yazar mısınız? Güvendemi değil mi anlayabiliriz. Not: Ben test ettim ve:

Eki Görüntüle 1176691 Eki Görüntüle 1176699
Bence klavyede yazdığınız şeyleri kopyalayan virüsler var bazıları format ile bile silinmiyor.

Formatla bile gitmiyorsa nasıl temizliycem?
Bence klavyede yazdığınız şeyleri kopyalayan virüsler var bazıları format ile bile silinmiyor.

Formatla bile gitmiyorsa nasıl temizliycem?

Etkinliği kontrol et deyince ne çıkıyor sizin kullandığınız bir cihaz mı?
VPN açık olduğu için olabilir VPN ile giriş yaptıysanız.

Direk benim bilgisayarım çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-09-29-23-53-17-018_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-09-29-23-53-17-018_com.android.chrome.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 41
Etkinliği kontrol et dediğiniz zaman ya da hesaba giren kişinin IP, IMEI gibi özelliklerine bakmayı deneyin. Ben oyun hesabı aldım bir kullanıcıdan, Gmail'inden çıkış yaptırttım, konumunu gördüm, IMEI'sini aldım. Yani dolandırılma durumları olmasın diye. Sizde son kullanıcılardan bir bakın kim girdi kim çıktı ne iş.

Bende bakınca kendi bilgisayarım gözüküyor.
O zaman bir sıkıntı yok hocam :D

Sıkıntı var. İlk seferinde kapalı bilgisayarımdan giriş yapti.

3'ten fazla program birbiriyle çakışabiliyor. Örnek kuzenim bu senenin başlarında hem Kaspersky hem de Norton kullanıyordu. Kaspersky alanının en iyilerinden olmasına rağmen Norton bulurken Kaspersky uyuyordu. Ama Norton olmadan Kaspersky ile taratırsak Virüs bulunuyordu.

Malwarebytes biwey bulmadı ESET ve Kaspersky gibi. Bence artık sorun bilgisayarımda değil. Yani bilgisayarımda şu anda virüs yok. Tek problem emailime bir kez erişmiş olması. Ama yine de nasıl o girince benim bilgisayar ismi gözüküyor anlamadim.

3'ten fazla program birbiriyle çakışabiliyor. Örnek kuzenim bu senenin başlarında hem Kaspersky hem de Norton kullanıyordu. Kaspersky alanının en iyilerinden olmasına rağmen Norton bulurken Kaspersky uyuyordu. Ama Norton olmadan Kaspersky ile taratırsak virüs bulunuyordu.

Hocam bir Anti-Virüs'ün karantinaya aldığı yazılımı diğer Anti-Virüs'ler algılayamaz. Çünkü karantinaya alan Anti-Virüs dosya erişimini reddeder.

Hocam bir Anti-Virüs'ün karantinaya aldığı yazılımı diğer Anti-Virüs'ler algılayamaz. Çünkü karantinaya alan Anti-Virüs dosya erişimini reddeder.

Ben karantinaya almıyorum direk siliyorum ki öyle bir virüs bulamadı. Her zaman kullandığım programlar sadece. Onlar yapmaz. Kaç yıldır kullanıyorum. Bir de anlamadığım bu. Formattan önce bulaşmış virüs nasıl olurda yeni bilgisayarımın adını kullanarak Google hesabima erişiyor. Mantıklı gelmiyor. Ve en garibi Google hesabımda kaydı olmayan kendimin bile unuttuğum Steam hesabıma girmeye çalıştı. Microsoft hesabıma girdi. Instagram hesabıma girdi ama bir şey değişmedi.

Ben karantinaya almıyorum direk siliyorum ki öyle bir virüs bulamadı. Her zaman kullandığım programlar sadece. Onlar yapmaz. Kaç yıldır kullanıyorum. Bir de anlamadığım bu. Formattan önce bulaşmış virüs nasıl olurda yeni bilgisayarımın adını kullanarak Google hesabima erişiyor. Mantıklı gelmiyor. Ve en garibi Google hesabımda kaydı olmayan kendimin bile unuttuğum Steam hesabıma girmeye çalıştı. Microsoft hesabıma girdi. Instagram hesabıma girdi ama bir şey değişmedi.

O zaman RAT veya keylogger yemişsiniz. Başka açıklaması olamaz. Belki de telefonunuza yediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı