Google maps çöplüğü

TekAdam

Femtopat
Daha fazla  
Türklerin Google Maps'e eklediği saçma sapan, alakasız yerler yüzünden güzelim harita sistemi çöplük oldu ve bu çöplük yığını artmaya devam ediyor. Google Maps'te herkes istediği yere istediği işletmeyi, yeri vs. ekleyebiliyor. Bina bile olmayan yerlerde alakasız işletmeler görüyorsunuz. Bazı önemli yerlerin yerinin yanlış olduğunu görüyorsunuz. Yanlış eklenen yerlere "düzenleme önerin" bölümünden düzeneleme önerseniz bile Google Maps'in Türkiye'de bir ofisi olmadığı için düzeltme yapılmıyor. Yani haritalara birisi yanlış bir yer eklediği zaman onu oradan kimse sildiremiyor. Bu yüzden çöplük oluyor. Sosyal medyadan bu konuyla ilgili bir kamuoyu oluşturulması lazım. Google'ın Türkiye'de bu iş için personel görevlendirmesi lazım.

Katılıyorum. Bisikletle bankamatiğe gittim para çekmek için, 1980'lerden kalma daracık sokağa girdim. Zaten telefon pusulası bozuk çalışıyordu eve dönemedim yolu kaybettim.

Haklısınız hocam, ek olarak bahsettiğiniz sorunu bazı pazarlamacılar işe dönüştürmüş durumda.

İş yerinizin yerinde eski işletme varsa, sizin için 50-100 kişi ile düzenleme önerip sildiriyorlar.

Geri
Yukarı