Google Maps konum doğruluğu sorunu

0zzy

Hectopat
Google maps sacmaligi.JPG

Herkese selamlar, benim Google Maps ile yukarıdaki ekran görüntüsünde göründüğü üzere bir problemim var, bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Efendim şöyle ki, zaman çizelgeme girdiğim zaman konumlarımın neredeyse hepsi bu durumda, sanki güvercinmişim de her yere kuş uçumu gidiyorum gibi saçma sapan bir şekilde gösteriyor =) telefonun konum ayarlarını doğruluğu en yüksek olan Wi-Fi, GPS, 4,5G ne varsa her şey açık olacak şekilde ayarladım. Maps uygulamasını tasarruf modlarından falan çıkarttım hala böyle, bazen hiç kayıt etmiyor günleri. Ben işe arabayla gidip gelen birisiyim ve telefonumunda GPS ve 4.5G'si sürekli açık, telefonum Samsung Note 5, ne enteresandır ki kardeşimin telefonunda da (Samsung A5 2017) aynı problem mevcut ancak arkadaşımın telefonunda (iPhone 7) süper çalışıyor her sokağı karış karış gösteriyor böyle düz çizgiler yerine gerçekten gittiği yollar üzerinden çizmiş her yeri. Bunun sebebi nedir bilen var mı acaba? Bizim Samsunglar mı arızalı yoksa Android'in bir problemi mi? Ya gerçi arızalı olsa bir yerden başka bir yere giderken yol tarifi açtığımda da böyle çıkması ya da hiç tepki vermemesi gerekmez mi? Yol tarifi yaparken hiçbir problem yok valla. Yani şimdi kendi telefonum dışında 2 telefonda deneme şansım oldu, sizde durum nasıl acaba? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Zenfone3 kullanıcısıyım, bendede durum aynı. Neyden kaynaklı bir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı