Google Maps Türkiye Bulanık Gözüküyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sekmeyi açtıktan sonra 17 satte bulanık olanı yüklüyor. 37 saat sonra herhalde en net halini gösteriyor. Önceden de böyle miydi bilmiyorum. Açıp kenarda bekletmemiştim. Belki de kalkmıştır.

Bekleme sonucu görseller.
Ekran Görüntüsü (3376).png
Ekran Görüntüsü (3377).png

Şimdi kapatıp tekrar açıyorum. Google'ın aşama aşama verdiği görseller.
Orayı kaydettiği için güzel gösterdi. Başka bir yer açıp sayaç başlattım.
Ekran Görüntüsü (3378).png

6 dakika oldu ve değişiklik yok. Tamam, internetim kötü. Ama o kadar da kötü değil. Hem Yandex bir anda açıyorsa ve Google'ın 6 dakikada verdiği buysa ortada bir sorun vardır. Sorunun Google kaynaklı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Denildiği gibi ISS taraflı da olabilir.

Şimdi kapatıp tekrar açıyorum. Google'ın aşama aşama verdiği görseller.
Orayı kaydettiği için güzel gösterdi. Başka bir yer açıp sayaç başlattım.
Benim gördüğüm Yandex komple düşük kalite ve rengi bozuk görüntü verirken, Google yükleyemediğinde (sizin sunucuya erişim sürenizle ilgili) kalite düşürüyor ve arka planda önbellekleme işlemi yapıyor. Bu durumda Google algoritması daha mantıklı iş yapıyor.

Bu sansür değil, o bölge işlenmemiş olabilir. Sansür olsa sokak görünümü kapalı olurdu. Prim kasmaya çalışmayın her konudan :D.

Başka bölgeler o şekilde çıkmıyor. Düzelmesi için Google'a talep açarsınız, olur biter.

Ayrıca o bölgenin sokak görünümü;

Eki Görüntüle 839948

1610884131215.png

Yer Kayseri merkez.
Bu da TR olmadan Kayseri.

Web yakalama_17-1-2021_145042_www.google.com.jpeg

@m3081 Al bunlar da Vodafone Fiber'in standart DNS'i ile olan aynı yerin 2 uygulamadaki görüntüsü. Sorun senin İSS DNS'inde. O yüklediğin 3. görsel var ya, kendini çok güzel tanımlamışsın tebrikler. Bana beni tanımla deseydin o kadar başarılı olamazdım. 👏

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Yer Kayseri merkez.
Bu da TR olmadan Kayseri.
Aynı bölge hatta daha zoomlu. Sen de hakaret ettin, senin de yorumun kalktı. İnternetiniz kötü diye kabahatli ben ya da Google olmuyor. Bir de PP'ni karalamışsın, kendinden utanmakta haklısın.

1610884886217.png

Son düzenleme:
Basit bir lazy loading -asenkron yükleme-. Bir şeyi eleştirmeden önce mantıklı düşünün lütfen. Yüzlerce MB bir web sitesinin yüklenmesini dakikalarca bekler miydiniz?

Size o bölgeyi bulanık göstererek hızlı yüklemeyi sağlayan bir sistemdir. Birçok sitede görsel ve iframe'ler için de kullanılan bir teknolojidir.

Basit bir lazy loading -asenkron yükleme-. Bir şeyi eleştirmeden önce mantıklı düşünün lütfen. Yüzlerce MB bir web sitesinin yüklenmesini dakikalarca bekler miydiniz?

Size o bölgeyi bulanık göstererek hızlı yüklemeyi sağlayan bir sistemdir. Birçok sitede görsel ve iframe'ler için de kullanılan bir teknolojidir.
Problem asenkron yüklemede değil, internetim 4 Mbps fakat ABD üzerinden bakınca harita kat ve kat daha hızlı netleşiyor. Problemin ana sebebi Türkiye'deki ISS'lerde.

Hocam 1 kere de prim kasmayın be. Sizin internetiniz yavaş ya da yüklenirken fotoğraf çekmişsiniz. Zaten Ekşisözlük'ten de bu beklenirdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı