Google Play Hediye Kartları

Merhabalar Technopat üyeleri

Bildiğiniz gibi Google Play üzerinden sadece kredi kartı kullanılabiliyordu. Ve bu Appstore' un daha cazip olmasını sağlıyordu. Belli bir süre önce güncelleme gelmişti Google Play Store' a ve dikkat etmişseniz kodu kullan bölümü gelmişti ve internete baktım aynı aşamalar yazıyordu. Ancak bugün can sıkıntısından denk geldim bu habere ve bilgisini vereyim dedim.

Google Play yaptığı açıklamada hediye kartlarının Türkiye ve Güney Kore’ de de kullanılabileceğini açıkladı. Bu sayede kredi kartı kullanmadan uygulama satın alınabilecek. Normalde bilinen yollar vardırya ülkeyi ABD seçin gibi durumlar artık olmayacak.

Kartlar 25 , 50, 100 TL şeklinde olacak ve Avea, D&R, Media Markt, NT ve Teknosa üzerinden alınabilecek.
play-card_coupons.png

Google bu atağı Appstore ile rekabet içerisinde olduğu için yaptı. Yalnız daha yeni mi yeni değil mi belli olmadığı için pek birşey diyemiyeceğim bulunabilirliği hakkında ama geldiği açık durumda.

Kaynak: Google Play – Google (Asıl kaynak)
Google Play Hediye Kartları Türkiye'de - onedio.com
www.elektrikport.com: Google Play Hediye Kartları Artık Türkiye’de de Geçerli Olacak
www.sosyalmedyal.com: Google Play Hediye Kartları Türkiye'de Satışta! | Sosyal Medya - Sosyal Medyal

Kendi yorumum ise geçen yıl baladıklarını düşünüyorum. Çünkü Google Play Store güncellendikten sonra geldi.

Not: Yazılar kendi yazımdır kesinlikle kopyala - yapıştır olayı yoktur. Haberlere baktıktan sonra Google sitesine baktım aynısı yazıyordu.

Son düzenleme:
Benim için kredi kartı ile ödemek daha kolay bir kolaylık sağlamadı ancak kredi kartı olmayan, güvenmeyen vb. sebeplerle alamayan kişiler için iyi olmuş.

Ancak bu en çok geliştiriciler için iyi oldu. Genelde insanlar hep apk yüklüyor satın almadan. Bu kolaylık sayesinde belki bazıları orjinal satın alır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı