Google Play kodu banka kartı ile nasıl alınır?

Okan_7

Yoctopat
Android telefon kullanıyorum. Bir marketten 50 TL'lik Google Play kodu aldım. Bunu aslında 1-2 yıl önce de almıştım diye hatırlıyorum marketten ve sorunsuz kullanmıştım. Ama bu en son aldığım kodu kullanamadım. Kod hem fiş olarak, hem de telefona mesaj olarak geldi ama kodu giriyorum, sistem 50 TL'lik kod olduğunu da algılıyor hatta ama sonra 'daha fazla bilgiye ihtiyacımız var' diye bir hatayla bana kodu kullandırtmadı.

Forumda araştırdım ve bu hatayı alan onlarca kişi var ve çözümü de yok sanırım. Birisi ev internetinden çıkıp mobil interneti aç yazmış, birisi telefon yerine bilgisayardan gir yazmış denedim hepsini ama faydası olmadı. Bu yukarıdaki hatayı aldıktan sonra Google benden ekstra bilgiler istedi ve onları doldur dedi. Tam dolduracaktım ama forumda 2-3 mesaj daha gördüm ve onları doldurup göndermelerine rağmen bir cevap alamamışlar. Bu yüzden ben de boş boş doldurup göndermekten vazgeçtim ve bir sinirle aldığım kodu attım.

Kod gitti artık yapacak bir şey yok. Merak ettiğim ben şimdi banka kartımı kullanarak bizzat Google'dan istediğim kadar mesela 50 TL, 200 TL vs neyse kod alabiliyor muyum? Bu şekilde alınca bir daha böyle bir hata ile karşılaşmam değil mi? Banka kartını girince alacağım rakamı nereden ve nasıl belirleyeceğim? Kart bilgisini girdikten sonra Google'a veya başka bir yere kartımı bir sonraki alışverişlerde kolaylık olsun diye otomatik kaydetmez değil mi? Ben kartımı hiçbir yere kaydetmem ve her seferinde bilgileri baştan girerim çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı