Google Play Oyunlar'a Bağlanırken "License Check Failed" Hatası

ThugLife

Kilopat
Arkadaşlar bugün Samsung Grand Neo model telefonumda başka bir hesap oluşturup eski hesabımı cihazımdan kaldırdım. Cihazımda yüklü olan oyunlara girdiğimde cihazım Google Play Oyunlar'a giriş yaparken ''License Check Failed'' hatası alıyorum. Bu nedenle oyunları çevrimiçi oynayamıyorum. Biraz önce eski hesabım ile tekrar giriş yaptım sorunun çözülmesi amacıyla fakat değişen hiçbir şey yok. Sorunsuz bir şekilde oynadığım bu oyunlarda şimdi bu hatayla karşılaşıyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın Recep Baltaş dediğiniz gibi Uygulamalar' dan Google Play' in verilerini sildim fakat sorun hâlâ aynı. Başka bir çözüm yolu var mı acaba ?

Sorunum çözülmüştür, konu kilitlenebilir.

Nasıl çözdüğünüzü de yazsaydınız keşke.

Cihazınızda yeni hesap ayarladığınızda bu hatayı aldığınız uygulamayı cihazınızdan kaldırın. Daha sonra
Play Store'a girip hata aldığınız uygulamayı tekrar yükleyin. Sorununuzun çözüleceğini sanıyorum.

Oyunu hazırlayan kişi oyun hizmetleri ayarlarında Korsanlıkla Mücadeleyi etkinleştirdiği için oyunu GooglePlay den yüklememiş kişiler oyun hizmetlerine erişemezler.

Tahminimce sorun bundan kaynaklanmaktadır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı