Google Tensor G4 Geekbench’te Görüldü

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Google Tensor G4

Bugün Tokay kod adlı bir Google telefonu Tensor G4 yonga setiyle Geekbench 5 testinde görüldü. Telefonun Pixel 9 ya da Pixel 9 Pro olma ihtimali var ancak bu kesin değil. Cihaz 8 GB RAM’e sahip ve Android 14 işletim sistemini çalıştırıyor. Telefon tekli çekirdek testinde 1082 puan alırken çoklu çekirdek testinde 3121 puan elde etti. […]

Devamı: Google Tensor G4 Geekbench’te Görüldü
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu Android firmaları neden amiral gemisi telefonlarda inatla 8 GB RAM kullanıyor. 12 GB RAM yapmanın masrafı nedir? Ablama 5 sene önce aldığımız fiyat/performans A70 telefonda bile 8 GB RAM vardı. Uzun vadede sıkıntı yaratacak. Ayrıca umarım G4'ü düzeltmeyi becerirler. Ayrıca bu çipin 9 çekirdek olacağı söyleniyordu ona ne oldu?

@MessininFedaisi 8 çekirdekli olacak, 9 çekirdekli işlemci hiç üretilmedi. Çekirdek kombinasyonu da şimdiye kadar tek haneli pek olmadı Android tarafında. 2+4+6+8+10 şeklinde mobil telefon işlemcileri çekirdek yapısına sahip oldular.

Bu Android firmaları neden amiral gemisi telefonlarda inatla 8 GB RAM kullanıyor. 12 GB RAM yapmanın masrafı nedir?
Cimrilik başka bir açıklaması yok.

@MessininFedaisi 8 çekirdekli olacak, 9 çekirdekli işlemci hiç üretilmedi. Çekirdek kombinasyonu da şimdiye kadar tek haneli pek olmadı Android tarafında. 2+4+6+8+10 şeklinde mobil telefon işlemcileri çekirdek yapısına sahip oldular.

Evet biliyorum daha önce hiç 9 çekirdekli bir işlemci üretilmediğini ama Google'ın çoklu çekirdekte öne geçmek için 9 çekirdekli olarak üreteceği söyleniyordu.

@MessininFedaisi Çekirdek sayısını arttırmak çoklu çekirdek performansında hepsini geçeceği anlamına gelmiyor, mimari önemli. Exynos 2400 10 çekirdekli ama çoklu çekirdek performansı olarak 8 çekirdekli SD Gen 3 ve Dimensity 9300 modelinin gerisinde kalıyor. Çekirdek tek başına yetmiyor.

@MessininFedaisi çekirdek sayısını arttırmak çoklu çekirdek performansında hepsini geçeceği anlamına gelmiyor, mimari önemli. Exynos 2400 10 çekirdekli ama çoklu çekirdek performansı olarak 8 çekirdekli SD gen 3 ve dimensity 9300 modelinin gerisinde kalıyor. Çekirdek tek başına yetmiyor.

Ben böyle bir şey demedim zaten. Söylenene göre Google'ın amacı buymuş dedim. Biliyorum zaten o işin öyle olmadığını. 6 çekirdekli A17 Pro hepsini geçiyor.

G3 9 çekirdek değil miydi?
Ben böyle bir şey demedim zaten. Söylenene göre Google'ın amacı buymuş dedim. Biliyorum zaten o işin öyle olmadığını. 6 çekirdekli A17 Pro hepsini geçiyor.
Geçemiyor. Gen 3 ile performansları dip dibe Gen 3 ile çoklu çekirdekte.

Geri
Yukarı