Google vs Opera GX vs Opera

Veri mi çalıyor? Peki Opera'nın bundan haberi var mı? :D.

Hepsi neredeyse aynı kullanıyor zaten. RAM tartışması saçma bana göre.
Opera güvenilir değil, veri çalıyor. Araştırın isterseniz. Chrome rakiplerine göre fazla tüketiyor. Edge çok daha iyi. Vivaldi ise Opera'nın veri çalmayan bir versiyonu.

Opera güzeldi fakat sonradan bozdu AdBlock'u ve kendisi hantallaştı VPN için de Opera kullananın niyeti belli fazla sorgulamaya gerek yok.

Şu anlık Opera işimi görüyor. Yavaşladığını hissedersem Vivaldi'ye geçeceğim. Şu anlık bir problem gözükmüyor bana göre :).

Opera güvenilir değil, veri çalıyor. Araştırın isterseniz. Chrome rakiplerine göre fazla tüketiyor. Edge çok daha iyi. Vivaldi ise Opera'nın veri çalmayan bir versiyonu.

Edge Chrome'a göre yavaş o yüzden RAM kullanımı düşük olabilir zira hepsi birbirine yakın RAM kullanıyor bence en stabil çalışan tarayıcı Chrome en azından bende öyle.

Google Chrome fazla RAM tüketmiyor. Arkadaşlar gidin bir araştırın artık. Belirtmekten yoruldum. Rakipleri diyor fakat Firefox'un RAM tüketiminden habersiz arkadaş sanırsam. Yada Opera GX'in. Ha Vivaldi'de vardı.
Opera konusunda doğru söylüyor. Verilerinizi topluyor ve satıyorlar. Aslında bunu kendileride açık açık belirtiyor.

Google Chrome artık fazla bellek tüketmiyor. Edge'ye göre fazla tüketiyor sadece. Çok büyük bellek tüketimi farkı yok aralarında. Google Chrome fazla RAM tüketiyor iddiasında bulunanlara yanlış bilgi uyarısı verilmesi gerek. Tarayıcılar arasında Edge'den sonra en az RAM tüketen tarayıcı Google Chrome.
Alakası bile yok ben EDGE savundum ve hepsi Chrome'a göre doğrular. Ayrıca sistemime göre gayet küçük bir uygulama olan Chrome oyundan çıkıp tarayıcıya girdiğimde bilgisayar bağırıyor EDGE açınca tık yok. 😀

Geri
Yukarı