Google Yapay Zekasını Üretti!

Makaleler
45
Google DreamFusion adı olan yapay bir zeka. Yanlış bilmiyorsam; insansı yapay zeka deniyor. Aynı Sophia gibi. Sophia anne olmak istediğini söylemişti.

Bu kelime/terim gibi şeyleri söylediğiniz zaman 3D modelleme yapıyor.

Elon Musk'ın yapay zekasına rakip çıktı diyebiliriz.

Ben Google taraftarıyım.

Şirketlerin değerlerine baktığımız zaman;
  • Google: 1,92 trilyon dolar.
  • Tesla: 906 milyar dolar. Aslında 1 triyon dolardı. Ama bir sebepten dolayı 906 milyar dolara düşmüş. Kafa kafaya gidiyorlar diyebiliriz.

Dall-e ve discodif. Kullanıyorum baya uzun zamandır. Dall-e mükemmel , disco da çok uzun süren ve sonucu kararsız. Ama ikisi de sınırlı kullanıma sahip. Eğer kaliteli RTx kartları varsa discidif. Kullanmak çok mantıklı 20 saniyeden 1 resim ile kararsızlık sorunu çözüyoruz ama düz kullanımda 20 dakika da bazen 1 saate 1 resim alınıyor. İkiside resmi satmaya izin veriyor.

Google yapay zekalar konusunda kendini aşıyor, LaMDA'nın bilinç kazandığı haberlerinden sonra buna hiç şaşırmadım. Umarım yanlışlıkla bir Skynet vakası yaşamayız.
Yapay zeka gerçekten ilginç bir teknoloji, nereye evrileceğine inanması merak uyandırıyor.

Ben yatağımda bir tane gecelik robot görmek isterdim ama sağlık alanında da gelişmiş yapay zeka kullanmakta umut verici olurdu.

Düşünsenize yapay zeka teknolojisi ile insan genetiğine müdahele etme fırsatınız oluyor veya baştan sona uzuv tasarlanıyor falan... veya farklı bir gezegendeki yaşam koşullarına insan vücudunu adapte etmeye çalışmak... cidden ilginç şeyler bunlar.

Geri
Yukarı