Google yapay zekalı arama motoru yapıyor!

Makaleler
44
Merhaba,

Google, yeni şeylerin peşinde. Sundar Pichai (Google CEO'su) yapay zekalı bir motoru üzerinde çalıştıklarını söyledi. Ki daha önceden yani ChatGPT'nin ünlü olduğu zamanlarda Google, Bard isimli yapay zeka robotunu tanıtmıştı.

Bu konuda daha bir isim falan yok. Dünyanın en değerli şirketlerinden (tüm sektörlerin) biri. Hatta ilk 5'in içinde ve bu 5'linin sınırından düşmüyor. ChatGPT güzel bir şey olabilir ama Google'ın piyasayı yine etkileyeceğini düşünüyorum. Koskoca teknoloji devi kolay kolay bu işi bırakmayacağını belirtmeye başladı.

Yeni çıkacak, yapay zekalı yeni arama motorunu çok merak ediyorum. Şu anda bayağı bir söylenti var.

Burada da yazdığı gibi Google liderlik kısmından düşmüyor. Hatta rekabet kurulu Google'ın rakiplerini bastırıyor diye defalarca ceza yedi. Ve yemekte üzere. Google arama motoru olarak piyasanın %93 gibi pazar piyasası var. Bundan dolayı bu kadar kolay pes etmez Google.

Düşünsenize; Google tamamen batıyor.... Dünya çalkalanır. Bir arada Google 4 saatliğine server hatası aldı diye dünya ayağa kalktı. Google hacklendi cart curt.

Konuya dönecek olursak Google burada yine el kapacak gibi. OpenAI'ın veri merkezlerine bakmak gerekirse çok farklı olur. Google veri merkezlerimiz yetmemeye başladı demeye başladı. Dünya genelinde en az 10 tane veri merkezi vardır. Şaka değil var. Onca kişi OpenAI'ye çullansa ne olur acaba?

Uzun lafın kısası Google, yapay zekalı yeni arama motorunun dünyaya ses getireceğine inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapay zekanın önümüzdeki 5 yıl süresince devrim denilebilecek denli gelişme göstereceğini düşünmüyorum. Yıllardır düşünülmesine rağmen yeni yeni temeli atılan teknolojiler bunlar.

Gelecek çok güzel. Robotlar, yapay zekalar, bilgisayarlar hepsi aşırı derecede gelişecek. İnsanoğlu yeni gezegenler keşfedecek. Mars'a ayak basılacak. Koloniler kurulacak vesaire vesaire... İstediğim bir şey olsaydı oda gelecekte doğmak olurdu. Ancak Stephen Hawking'in bu sözü kesinlikle her şeyi açıklıyor ve aklımdan çıkmıyor.

Yapay zeka ya insanlığın başına gelen en iyi şey ya da en kötü şey olacak...
-Stephen Hawking.

Yapay zeka gelişir. Ancak robot kısmına ben pek ihtimal vermiyorum. Heleki Detroit Become Human'daki gibi robotlara hiç ihtimal vermiyorum. Google iyi bir hamle yapmış. Ancak böyle robotlara 3000'li yıllarda anca ulaşır insanoğlu.
Gelecek çok güzel. Robotlar, yapay zekalar, bilgisayarlar hepsi aşırı derecede gelişecek. İnsanoğlu yeni gezegenler keşfedecek. Mars'a ayak basılacak. Koloniler kurulacak vesaire vesaire... İstediğim bir şey olsaydı oda gelecekte doğmak olurdu. Ancak Stephen Hawking'in bu sözü kesinlikle her şeyi açıklıyor ve aklımdan çıkmıyor.

-Stephen Hawking.

-Stephen Hawking.
Yazdığım mesajları baştan sona okuyan yok. İki dakika zaman bile ayırmıyorsunuz. Sözüm sana değil. Genele söylüyorum.

Google iyi bir hamle yapmış.
Biraz zaman alır ama.

Yazdığım mesajları baştan sona okuyan yok. İki dakika zaman bile ayırmıyorsunuz. Sözüm sana değil. Genele söylüyorum.

Okudum tabii ki. Google'ın ne kadar büyük bir şirket olduğunu herkes biliyor zaten yazmışsınız. Google'ın bu hamlesi üstteki arkadaşında dediği gibi güzel ancak ürünün nasıl olacağı hakkında şüpheliyim adamlar kendi AI sistemlerini anlayamadıklarını söylüyorlar. Bakalım ama hayırlısı...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı