Google'da indirme işlemi görünüyor fakat indirilen dosya yok

cgro

Femtopat
Daha fazla  
PC'de Google Chrome'a girdim ve sonrasında kapatırken indirme devam ediyor uyarısı aldım. Ama indirdiğim herhangi bir şey yok. Bu sürekli oluyor. Nedeni nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

++
Malwarebytes
www.malwarebytes.com

-Log Details-
Protection Event Date: 4/8/22
Protection Event Time: 11:34 PM
Log File: 49e8e8a0-b77b-11ec-a3f3-b025aa35cbaf.json

-Software Information-
Version: 4.5.7.186
Components Version: 1.0.1645
Update Package Version: 1.0.53297
License: Trial

-System Information-
CPU: x64
File System: NTFS
User: System

-Blocked Website Details-
Malicious Website: 1
, C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe, Blocked, -1, -1, 0.0.0, ,

-Website Data-
Category: RiskWare
Domain: px-eu.adhigh.net
IP Address: ----------
Port: 443
Type: Outbound
File: C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

(end)

virüs programından şöyle bir uyarı aldım.

+++
Şuan herhangi bir yükleme yok.Pc'yi yeniden başlattım ve google'ı açtığımda bu sayfa (ekteki) geldi önüme.Acaba google güncelleme yapmış olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    167,4 KB · Görüntüleme: 227
Son düzenleme:
Malwarebytes log dosyasına göre bilgisayarınızda zararlı yazılım tespit edilip engellenmiş. px-eu.adhigh.net alan adını GitHub'da aradığımda çoğu kişi kara listeye almış. Adware yazılımına benziyor. Zaten alan adı EasyList tarafından reklam sunucusu olarak bloklanmış.

Önce Chrome içindeki Bilgisayarı temizleme aracı ile tarama yapın. Bu tarama yaklaşık 5 dakika sürer. Aracı çalıştırmak için alttaki kısayolu adres çubuğuna yapıştırıp açın.
chrome://settings/reset

Ardından AdwCleaner ile de bir tarama yapın. Eğer Adware varsa bulması lazım.

Ardından Microsoft'un Microsoft Safety Scanner adlı aracı ile tarama yapın. Kötü amaçlı yazılım bulup kaldırmak için bir araçtır bu.

Nasıl çalıştığını görmek için Microsoft'un resmi videosunu izleyebilirsiniz. Zaten çalıştırması çok basit. Yönetici olarak çalıştırıp, hızlı tarama seçeneğini seçin.
https://youtu.be/BClIOXku5UM

Ayrıca güvenlik için Chrome ayarlarına girerek Üçüncü taraf çerezlerini engelle seçeneğini ve Standart koruma seçeneğini açın.

chrome://settings/cookies
chrome://settings/security

Tarayıcınızda reklam engelleyici de yok gibi görünüyor. PC güvenliği için bundan sonra uBlock Origin ya da AdGuard gibi bir reklam engelleyici kullanın.

Son düzenleme:
Aynı sorunla karşı karşıyayım
Malwarebytes log dosyasına göre bilgisayarınızda zararlı yazılım tespit edilip engellenmiş. px-eu.adhigh.net alan adını GitHub'da aradığımda çoğu kişi kara listeye almış. Adware yazılımına benziyor. Zaten alan adı EasyList tarafından reklam sunucusu olarak bloklanmış.

Önce Chrome içindeki Bilgisayarı temizleme aracı ile tarama yapın. Bu tarama yaklaşık 5 dakika sürer. Aracı çalıştırmak için alttaki kısayolu adres çubuğuna yapıştırıp açın.

Ardından Microsoft'un Microsoft Safety Scanner adlı aracı ile tarama yapın. Kötü amaçlı yazılım bulup kaldırmak için bir araçtır bu.

Nasıl çalıştığını görmek için Microsoft'un resmi videosunu izleyebilirsiniz. Zaten çalıştırması çok basit. Yönetici olarak çalıştırıp, hızlı tarama seçeneğini seçin.

Ayrıca güvenlik için Chrome ayarlarına girerek Üçüncü taraf çerezlerini engelle seçeneğini ve Standart koruma seçeneğini açın.

Tarayıcınızda reklam engelleyici de yok gibi görünüyor. PC güvenliği için bundan sonra uBlock Origin ya da AdGuard gibi bir reklam engelleyici kullanın.
aynı sorunla karşı karşıyayım teşekkürler tavsiyen için deniyorum

chrome içindeki temizleme aracını çalıştırdığımda 5 dakika sonunda ''Chrome zararlı yazılımları ararken bir hata oluştu'' tarzında hata verdi. Malware Bytesi indirmek istediğimde de %19 da ''Malwares Installatıon Failed'' hatası verdi. Ayrıca üçüncü taraf çerezleri default olarak engelli ve standart koruma kendinde etkin. Sonuç olarak çok birşey değiştiremedim sanırım. MS Edge kullanırken sorun yoktu. Chrome kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:
@HaKan.0151

Bahsettiğiniz Chrome hatası neden meydana geldi bilmiyorum ancak Türkçe sitelerde çözüm için sonuç bulamadım. Genellikle yabancı sitelerde kaynak var. Araştırmak için tarayıcıya alttaki cümleyi yazıp çıkan sonuçlara bakın.
An error occurred while Chrome was searching for harmful software

Sağ tıktaki Türkçe Diline Çevir seçeneği ile sayfaları çevirebilirsiniz. Çözüm için çoğu sayfa tüm çerezleri temizlemeyi, Chrome'u sıfırlamayı ve Chrome'u kalıcı olarak silip baştan kurmayı önermiş.

Malwarebytes hatası için Malwarebytes Support Tool adlı aracı indirip deneyin. İndirme linki ve nasıl kullanılacağı alttaki linkte anlatılmış. Birkaç kişi hatayı bunu kullanarak çözdüğünü söylemiş.

@HaKan.0151

Bahsettiğiniz Chrome hatası neden meydana geldi bilmiyorum ancak Türkçe sitelerde çözüm için sonuç bulamadım. Genellikle yabancı sitelerde kaynak var. Araştırmak için tarayıcıya alttaki cümleyi yazıp çıkan sonuçlara bakın.
An error occurred while Chrome was searching for harmful software

Sağ tıktaki Türkçe Diline Çevir seçeneği ile sayfaları çevirebilirsiniz. Çözüm için çoğu sayfa tüm çerezleri temizlemeyi, Chrome'u sıfırlamayı ve Chrome'u kalıcı olarak silip baştan kurmayı önermiş.

Malwarebytes hatası için Malwarebytes Support Tool adlı aracı indirip deneyin. İndirme linki ve nasıl kullanılacağı alttaki linkte anlatılmış. Birkaç kişi hatayı bunu kullanarak çözdüğünü söylemiş.

MB yi kendi sitesinden setup olarak indirip kurabildim. Virüs bulmadı ama 15 saniyede yeniden başlatılan laptop 2 3 dk rahat sürdü. ''Üçüncü taraf çerezlerini engelle'' aktif ama hala sorun var gibi :D yaklaşık 3 defa yeniden silip yükledim reis hatta Dosyaları koruyarak sıfırladım laptopu. Olmazsa dediğine bakayım bi şuanda. SAĞOL :)
Zaten sadece chrome dan kaynaklı sanmam virüs olacağını. Edge de hiç uyarı vermedi. Operayı da denemedim açıkçası
''An error occurred while Chrome was searching for harmful software'' Olan çözümchrome u ayarlardan denetledim güncel yazdı. çerezleri ve önbelleği sıfırladım kaldırdım denetim masasından ve yeniden başlattım. Tekrar kurup giriş yaptığımda bilgisayarı temizleyi açtım. tam o tarama yaptıktan 2 dakika sonra yine çubuk geldi indirme devam ediyor niteliğinde :( faydalı yardım olsa keşke chrome u silip operaya geçmek istemiyorum açıkçası sağolun.
pılımı pırtımı yer imlerimi şifrelerimi toplayıp operaya geçtim 😂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı