Google'daki saçma sitelerden birisine girmek sıkıntı yaratır mı?

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Bir ürünün inceleme videolarına bakmak için Google'da aratıp videolar kısmından bakmaya başaldım. Sonrasında bir tane video açtım o YouTube'dandı. Sonrasında buradaki diğer videolarında YouTube'daki videolar olduğunu düşünüp diğer bir videoyu yeni sekmeye açtım. Sonrasında Kaspersky Security Cloud bu siteye girişinizi engelledi tarzında bir bildirim çıktı. Sonrasında girdiğim sitenin YouTube olmadığını anladım. Bu durum bir sıkıntı oluşturur mu? Ve Kaspersky'nin böyle tehlikeli sitelere girmeyi engelleme gibi bir özelliği var mı?

Yanlışlıkla tıkladığım site: (https://thz.eicolorines.es/d21cd7c393)
Geçmişimde görünen site: (Tinder: Dating app. Meet. Chat - Apps on Google Play)

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka arama motoru kullanın. Google iyice saçmaladı. Dolandırıcı siteleri çıkartıyor karşımıza. Ben Bing kullanıyorum. Sizde Bing'ya da Yandex kullanın.

DuckDuckGo'da öneri olarak olabilir.

Peki hocam sadece siteye girmekle virüs bulaşma gibi bir durum olabiliyor mu? Bazı kişiler böyle bir şeyin mümkün olduğunu iddia ediyor.

Sanal makineye Windows XP kurup mypal kurup bakabilirsiniz hiçbir şey olmayacaktır.

Merhaba. Bir ürünün inceleme videolarına bakmak için Google'da aratıp videolar kısmından bakmaya başaldım. Sonrasında bir tane video açtım o YouTube'dandı. Sonrasında buradaki diğer videolarında YouTube'daki videolar olduğunu düşünüp diğer bir videoyu yeni sekmeye açtım. Sonrasında Kaspersky Security Cloud bu siteye girişinizi engelledi tarzında bir bildirim çıktı. Sonrasında girdiğim sitenin YouTube olmadığını anladım. Bu durum bir sıkıntı oluşturur mu? Ve Kaspersky'nin böyle tehlikeli sitelere girmeyi engelleme gibi bir özelliği var mı?

Tarayıcınızdan loglara bakın, bir şey indirmediyse sorun yoktur.

Hocam Kaspersky'nin bu özelliğinin ismi ne diye geçiyor. Ayrıca biz siteye girmeden mi erişimim kesiyor yoksa siteye girince mi? Yani teknik olarak siteye girmiş oluyor muyuz?

Linke tıkladıktan sonra uyarıyı veriyor. Tam olarak siteye girmemiş oluyoruz. Kullanmak için Kaspersky indirmek yeterlidir.

Birşey indirmediyse sıkıntı yoktur.

Tarayıcınızdan loglara bakın, bir şey indirmediyse sorun yoktur.

Siz mesajı yazmadan önce tarayıcıda 1 saat öncesine kadar olan verileri sildim hocam :(

Google artık berbat bir arama motoru olmaya başladı. Ne aratırsan arat ilk sayfanın yarısı saçma bir domaine sahip siteler ile dolu.

Maalesef yaklaşık 3-4 aydır bu durumda. Elimden geldiğinde dikkatli olmaya çalışıyorum hatta sürekli ziyaret ettiğim sitelere bile temkinli şekilde kontrol ederek giriyorum fakat bugün dalgınlığıma denk geldi yanlışlıkla girdim. En sinir bozucu kısmı da Google hiçbir şekilde bu durumu düzeltmek için bir şeyler yapmıyor.

Az önce Kaspersky ile tam tarama sonuçlandı da. Rapor kısmında 1 tehdit algılandı diyor bu dosyayı nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleme:

Arattığınız kelimeyi verir misiniz?
Başka bir arama motorundan aratıcağım.

Google artık berbat bir arama motoru olmaya başladı. Ne aratırsan arat ilk sayfanın yarısı saçma bir domaine sahip siteler ile dolu.
Kaspersky Protection, Malwarebytes Browser Guard ve uBlock Origin kullanın. Bir nebze koruyor.

Siz mesajı yazmadan önce tarayıcıda 1 saat öncesine kadar olan verileri sildim hocam :(
Malwarebytes ile tam tarama yapın o zaman. İndirilen zararlı yazılım varsa siler.

Yeni konular

Geri
Yukarı