GoSmart USB biçimlendirilmiyor

Öncelikle selamünaleyküm. Benim elimde zamanında A101'den aldığım GoSmart markalı 32 GB boyutunda bir USB bellek var. Bunun eski videolar ile dolu. Bu bellek bana lazım oldu ama içindekilerini silemiyorum. İçerisine bir şey atınca veya biçimlendirmeye çalışınca "Disk yazma korumalı" diye bir hata alıyorum. Ne denediysem yapamadım. CMD üzerinden komutlar yazdım olmadı. Buradan programlar indirdim olmadı. Windows disk yönetimi ile denedim gene olmadı. Acaba ben bunu nasıl yaparım? Son olarak bellek hakkında birkaç şeye daha değinmek istiyorum. Bunu size fotoğraf olarak atsam daha iyi olur.
Bunun tek bir sebebi var. USB diskin kalitesizliği. Sonuç olarak, USB diskin ROM'larında hasar oluşuyor ve ne yaparsanız yapın kurtaramıyorsunuz.

Rufus ile format USB'si yapar gibi Windows ISO'su yazdırmayı denediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazma korumalı sorunu yaşanılabilmesi normal her USB de olabiliyor.
En son Kingston DataTraveler100G3 32GB 3.0 modelimde böyle bir sorun çıktı. Garantiye gönderdim, değişim yaptılar. Sorun normal, eyvallah ama bir sürü yöntem denemene rağmen başarısız oluyorsan olay dediğime geliyor.

O zaman aklıma başka çözüm gelmiyor hocam.
ISO indirip yazmayı deneyeceğim. Bakalım olursa.
Söylediğim gibi. Konuyu baştan aşağı okudum, tüm yöntemler denenmiş ama başarısız olmuşsun maalesef. Üzülerek söylüyorum, at çöpe gitsin.
Ama bak televizyona takınca içindeki videoları izleyebiliyoruz. Fotoğraflara bakabiliyoruz. Yani ben şahsen bozuk olduğunu düşünmüyorum.

O zaman aklıma başka çözüm gelmiyor hocam.
Sandisk Resmi Sitesi'nin açıklaması:

USB Flaş Belleklerde Yazmaya Karşı Korumalı Hata Uyarısı
Yazmaya karşı korumalı uyarısını nasıl düzeltebilirim?
"Yazmaya karşı korumalı" hata uyarısı flaş bellek kendinde bir potansiyel hata tespit ettiğinde belirir. Cihaz veri kaybını önlemek için yazmaya karşı korumalı moduna geçer. Bu sorunu gidermenin bir yolu bulunmamaktadır. Sorunun bilgisayarınızla değil, USB cihazınızla ilgili olduğundan emin olmak için USB cihazınızı bilgisayar üzerindeki başka bir USB girişine takarak denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca mümkünse flaş belleğinizi başka bir bilgisayarda da deneyebilirsiniz.
Not: Bir şirket bilgisayarı kullanıyorsanız IT departmanınızın çıkarılabilir disklere veri kopyalanmasını engellememiş olduğundan emin olunuz.
Yukarıdaki adımlar sorununuzu çözmemiş ise lütfen tüm verilerinizin yedeğini alın ve online formumuzu kullanarak cihaz değişimi talep edin.

Geri
Yukarı