GoW oynarken RTX 4050 60 dereceyi, i5 12450H 85 dereyi görüyor

bilmemem

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

God of War'da Low ayarlarda RTX 4050 ve i5 12450H ile sabit 40 FPS de işlemci 75 85 derece arası, ekran kartı ise 50 60 derece arası geziyor laptapta. Grafikleri high ayarlara alırsam nasıl olur? Aradaki bu fark kapanır mı? Yani ekran kartı sıcaklığı artar işlemci düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O arkadaşınla daha görüşme bence.
Sadece tavsiye yani.

He bir de bilgin olsun 90 dereceye kadar yolu var 100 olsa bile bozulmaz sistem kapanır tekrar açılır. High yap keyfine bak.

Ne bileyim ısınma sorunu olur dedi arkadaş sakın oynama Low'dan yüksekte dedi bende böyle oynuyorum. Bu derecelere bile çok diyor. Forumda konu açtım 80 90 arası iyi dediler ama arkadaş 75 85'e bile yanar işlemci diyor. Benimi yiyor anlamadım ki.
Hocam işlemcinin laptop işlemcisi olduğunu esasa alırsak 75-80 civarlarda gezmesi gayet normal, sizin yüksek ayarlarda oynayıp ekran kartına daha fazla yük vermeniz gerekiyor ki tek işlemcinize yük binmesin. Eğer yükseltirseniz büyük ihtimal yükün bir kısmını işlemciden alıp ekran kartına verir. Bu sayede hem iyi grafikler hem iyi FPS hem de iyi sıcaklık değerleri alırsınız. İşlemci hâlâ 80 derecelerde dolaşıyorsa belki undervolt yaparak birazcık düşürebilirsiniz ancak laptoplarda bu nasıl işler bilmiyorum. Ayrıca Dlss de kullanın FPS inanılmaz fark eder

Hocam biraz süre geçmiş de sanırım laptopunuz MSI GF63 Thin serisi bende de aynısı var yüksek ayarlarda DLSS açık kaç FPS aldınız ortalama?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı