Goygoy yapıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aman aman, akşam 236'da bıraktım, 257'ye gelmişiz.
Bu arada çok nitelikli bir insan olan müdürümüzün mesajı:
Degerli gençler,
Okul dönemi evdeki interneti tasarruflu kullanalım.
Eba canlı derslere baglanamama nedenlerinden en önemlisi (sınırsız kullanıcılar icin de gecerli)gün icinde kullanım hızı belli kota ile sinirlı oldugundan kotayı asmanız durumunda internet hizınız yavaslayacaktır.Dolayısiyla Eba canlı derse girememe ya da dersten kopmalar yasanacaktir.
Çözüm ve öneri!!
Evde interneti kullanirken hız kotasını oyun,film,gereksiz internet gezinmeleriyle tuketmeyiniz.
Bilmiyor ki derse girmeye çalışırken 156785 tane hatayla karşılaşıyoruz veya EBA çöküyor. AKK'nin kalktığından da haberi yok garibimin...

Bilmiyor ki derse girmeye çalışırken 156785 tane hatayla karşılaşıyoruz veya EBA çöküyor. AKK'nin kalktığından da haberi yok garibimin...

İnternet Explorer 😂

Bana oldukça doğru konuşuyor gibi geldi, neden öyle dediğinizi anlamadım. Kota kalkmış olabilir, ama hâlâ "sınırlı" evde internet kullananlar var, sınıra ulaşıldığında hız düşürmek yerine tamamen interneti kesiyorlar. Sınırsız kullanan kişiler için söylemiş onu yani.

Ayrıca, pandemi nedeniyle zaten ne idüğü belirsiz olan altyapılarımızın yükü daha da arttı, son zamanlarda birçok bölgede altyapı çalışması yapılmaya da başlandı bunun için. Yükün artmasıyla bağlantılarınızda sorun yaşamanız, paket kayıpları oluşması fazlasıyla normal.

EBA hakkında söyledikleriniz doğrudur. Yetersiz sunucular yüzünden gerçekleşen kopmalar ve yoğunluk pandemi sürecinde eğitime hazır olmadığımızı gösteriyor.

Hocam, bu alıntıyı nasıl yapıyorsunuz?

Bana oldukça doğru konuşuyor gibi geldi, neden öyle dediğinizi anlamadım. Kota kalkmış olabilir, ama hâlâ "sınırlı" evde internet kullananlar var, sınıra ulaşıldığında hız düşürmek yerine tamamen interneti kesiyorlar. Sınırsız kullanan kişiler için söylemiş onu yani.
Evet, kısmen doğru söylüyorsun ama okul şehrin ortasında. Yani aslında sınıftaki herkes şehrin göbeğinde yaşıyor ve altyapı sorunu yok. Sınıfın geneli de sınırsız kullanıyor, ama sözünü ettiği sorun internet değil EBA kaynaklı. O yüzden çok saçma bulduk sınıf olarak.
Bir diğer saçmalık da mobil tarifeye verilen 6 GB EBA interneti. Sadece EBA'da canlı derse girmek için veriliyor, ama EBA canlı dersleri zoom uygulamasından yaptığı için bir işe yaradığı yok. Zaten çoğu zaman öğretmenlerimiz EBA'da sorun olduğu için direkt Zoom üzerinden ders açıyor.

Hocam, bu alıntıyı nasıl yapıyorsunuz?
quote.PNG

Evet, kısmen doğru söylüyorsun ama okul şehrin ortasında. Yani aslında sınıftaki herkes şehrin göbeğinde yaşıyor ve altyapı sorunu yok. Sınıfın geneli de sınırsız kullanıyor, ama sözünü ettiği sorun internet değil EBA kaynaklı. O yüzden çok saçma bulduk sınıf olarak.
Bir diğer saçmalık da mobil tarifeye verilen 6 GB EBA interneti. Sadece EBA'da canlı derse girmek için veriliyor, ama EBA canlı dersleri Zoom uygulamasından yaptığı için bir işe yaradığı yok. Zaten çoğu zaman öğretmenlerimiz EBA'da sorun olduğu için direkt Zoom üzerinden ders açıyor.

Bir de sınav olcacakmışız diyorlar bence olmaz çünkü çoğu kişinin interneti zayıf veya yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı