GP recyko⁺ Pro AA şarj edilebilir pil vs GP recyko Pro pil

Merhaba, benim de aynı şeyden dolayı kafam karıştı. Konu sahibi arkadaşın bahsettiği şey şu sanırım.

GP Recyko Pro:
Amazon.com.tr

GP Recyko+ Pro:
GP Recyko Pro 2100 mAh AA Kalem Pil 4'lü Paket : Amazon.com.tr: Elektronik

Paket hariç ikisi de aynı gözüküyor.

Recyko Pro+ daha kaliteli ve voltaj olarak daha verimli ama Türkiye'deki fiyatıyla Plus olmayan modeli almak daha mantıklı olabilir.

Ayrıyeten isminde Plus yazmıyor sadece fotoğrafta artı simgeli model var yani paylaştığınız linkteki ürün üçkağıtçılık amacıyla yapılmış.
Almamanızı şiddetle öneririm.

Az önce şunu öğrendim; Recyko+ Pro modeli eskiymiş. Attığım Recyko+ Pro linkindeki kutusu pvc yani plastik ve eski kutulardanmış. Recyko Pro modeli yeni modelmiş ve kutusu kartondanmış. Recyko+ Pro modeli artık satılmıyormuş. Bu ilandaki ürün de muhtemelen adamın elinde kalan ürün o yüzden Recyko Pro 220TL iken Recyko+ Pro 190TL gözüküyor amazonda. Dediğiniz gibi üçkağıtçılık da olabilir ama Amazondan böyle bir şey olmasını pek beklemem.

Ürünün sitesinde artık Plus model ürün bulunmuyor yani üretimden kalktı. Sitelerde görebileceğin Plus model ürünler eski versiyon. Diğer arkadaşın da dediği gibi ürünün kendi sitesinde Plus model ürün bulunmuyor.
Buradan bakabilirsin: GP Batteries International

Senin sorduğun yeşil piller ile siyah piller arasında ise şöyle bir fark var;
  • 2600 mah olan yeşil ürünler 1 yılda %50 kapasite kaybediyor. 300 kez şarj edilebilme garantisi veriyor. zziwaa arkadaşın dediği gibi.
ReCyko modeli 2600 mah ve 300 kere şarj edilebiliyor, Pro modeli 2000 mah ve 1500 kez şarj edilebiliyor.
  • 2100 mah olan yeşil ürünler ise 1 yılda %80 kapasite kaybediyor. 500 kez şarj edilebilme garantisi veriyor.
  • 2000 mah olan siyah ürünler ise 6 yılda %70 kapasite kaybediyor. 1500 kez şarj edilebilme garantisi veriyor.
2600 mah Recyko:
1680363488207.png
2100 mah Recyko:
1680363563018.png
2000 mah Recyko Pro:
1680363659619.png

Özet olarak GP artık Plus model üretmiyor. Satılanlar elde kalan ürünler. Plus yerine Plus olmayan Pro modelini almamız daha mantıklı bence.

Bir yazım yanlışı yapmışım onu düzeltmek istiyorum.

• 2600 mah olan yeşil ürünler 1 yılda %50 kapasite kaybediyor. 300 kez şarj edilebilme garantisi veriyor. zziwaa arkadaşın dediği gibi.
  • 2100 mah olan yeşil ürünler ise 1 yılda %80 kapasite kaybediyor. 500 kez şarj edilebilme garantisi veriyor.
  • 2000 mah olan siyah ürünler ise 6 yılda %70 kapasite kaybediyor. 1500 kez şarj edilebilme garantisi veriyor.
kapasite kaybediyor yerine kapasiteye sahip oluyor demeliydim. 2600 mAh ürünlerin kapasitesi 1 yılda %50 ye kadar düşüyor. 2100 mAh ürünlerin kapasitesi %80'e kadar düşüyor, %20 kapasite kaybediyor. 2000 mAh olanlar 6 yılda %70'e kadar düşüyor yani %30 kapasite kaybediyor. İlk yazdığımda sanki 1 yılda %80 kapasite kaybedik %20'lik performans veriyormuş gibi anlaşılabilir o yüzden düzelttim.

Son düzenleme:
Az önce şunu öğrendim; Recyko+ Pro modeli eskiymiş. Attığım Recyko+ Pro linkindeki kutusu pvc yani plastik ve eski kutulardanmış. Recyko Pro modeli yeni modelmiş ve kutusu kartondanmış. Recyko+ Pro modeli artık satılmıyormuş. Bu ilandaki ürün de muhtemelen adamın elinde kalan ürün o yüzden Recyko Pro 220TL iken Recyko+ Pro 190TL gözüküyor Amazon'da. Dediğiniz gibi üçkağıtçılık da olabilir ama Amazon'dan böyle bir şey olmasını pek beklemem.

Ürünün sitesinde artık Plus model ürün bulunmuyor yani üretimden kalktı. Sitelerde görebileceğin Plus model ürünler eski versiyon. Diğer arkadaşın da dediği gibi ürünün kendi sitesinde Plus model ürün bulunmuyor.
Buradan bakabilirsin: GP Batteries International

Senin sorduğun yeşil piller ile siyah piller arasında ise şöyle bir fark var;
  • 2600 mAh olan yeşil ürünler 1 yılda %50 kapasite kaybediyor. 300 kez şarj edilebilme garantisi veriyor. Zziwaa arkadaşın dediği gibi.

• 2100 mAh olan yeşil ürünler ise 1 yılda %80 kapasite kaybediyor. 500 kez şarj edilebilme garantisi veriyor.
  • 2000 mAh olan siyah ürünler ise 6 yılda %70 kapasite kaybediyor. 1500 kez şarj edilebilme garantisi veriyor.
2600 mAh Recyko:
Eki Görüntüle 1723223
2100 mAh Recyko:
Eki Görüntüle 1723228
2000 mAh Recyko Pro:
Eki Görüntüle 1723234

Özet olarak GP artık Plus model üretmiyor. Satılanlar elde kalan ürünler. Plus yerine Plus olmayan Pro modelini almamız daha mantıklı bence.

Bir yazım yanlışı yapmışım onu düzeltmek istiyorum.

Kapasite kaybediyor yerine kapasiteye sahip oluyor demeliydim. 2600 mAh ürünlerin kapasitesi 1 yılda %50'ye kadar düşüyor. 2100 mAh ürünlerin kapasitesi %80'e kadar düşüyor, %20 kapasite kaybediyor. 2000 mAh olanlar 6 yılda %70'e kadar düşüyor yani %30 kapasite kaybediyor. İlk yazdığımda sanki 1 yılda %80 kapasite kaybedik %20'lik performans veriyormuş gibi anlaşılabilir o yüzden düzelttim.

Evet, doğru söylüyorsunuz ve fark etmeniz güzel fakat güvenilmeyen yerlerden alır iseniz sadece Pro modelleri bile eski olabilir. Evet "+" simgesi olan model resmî sitede bulunmuyor ama orijinal şarj cihazlarının yanında hâla hediye olarak geliyor Türkiye'de şarj cihazlı modellerin hiç olmamasına rağmen GP Pilleri'nin resmî sitesinde bu modeller var. Belkide ürün şu anda hâla kısıtlı olarak üretiliyor lakin küresel olarak satışa sunulmuyordur. Evet dediğim gibi, zaten önerim "+" simgesi olan modeli almamanız ve sadece Pro olan modeli almanızdır. Zaten çevreye duyarlılık açısında yalnızca Pro olan modeller daha iyi, plastik kutulu olanlardaki gibi kutuyu pilleri saklamak için kullanamazsınız. (yırtılarak açılır) Ama içindeki karton tepsi çok dayanıklıdır. Saklamak için onu kullanabilirsiniz.

Sevgili dostlar merhaba,

Yakın bir zaman içinde Xbox satın aldım. Kontrolcünün methini duyup alırken 4'lü GP recyko Pro ve aynı markanın şarj aletini satın aldım. Kontrolcüyle gelen pili takınca pil durumuna tam yazıyordu. Pil bitince şarjlı pilimi taktım ancak bu sefer pil durumuna orta yazıyor. Pillerin tamamını şarj aletine takıp şarj ettim ve yeşil ışık sürekli şekilde yanmaya başlayınca çıkarttım. Yanlış bir şey mi yapıyorum, pillerde veya şarj aletinde bir sorun mu var?

Sevgili dostlar merhaba,

Yakın bir zaman içinde Xbox satın aldım. Kontrolcünün methini duyup alırken 4'lü GP recyko Pro ve aynı markanın şarj aletini satın aldım. Kontrolcüyle gelen pili takınca pil durumuna tam yazıyordu. Pil bitince şarjlı pilimi taktım ancak bu sefer pil durumuna orta yazıyor. Pillerin tamamını şarj aletine takıp şarj ettim ve yeşil ışık sürekli şekilde yanmaya başlayınca çıkarttım. Yanlış bir şey mi yapıyorum, pillerde veya şarj aletinde bir sorun mu var?
Valla doğruyu söylemek gerekirse benim elimde bunu test edecek hiçbir şey yok malesef. Şu an ben pilleri televizyon kumandasında ve saatlerde kullanıyorum o yüzden yarım mı tam mı bilemiyorum.

Geri
Yukarı