GPON kablo ve cihaz karmaşası

captainking

Picopat
2023 yılında avuç kadar devre kartını modeme gömüp bizi bu kadar kablo adaptör karmaşası saçmalığından kurtaramıyorlar mı? ONT'li modem yok mu? Prize 2 adaptör takılı, kutudan gelen konnektör duvara yapışkanla yapıştırdıkları ayrı bir kutuda dönüşüyor sonra bir fark göremediğim bir kablo ile devam edip ONT'ye giriyor. ONT'den LAN kablosu ile çıkıyor Router'e giriyor oraya da ayrı adaptör LAN kablosu derken altı üstü 50 Mbps İnternet alacağız bu karmaşa bu saçmalık nedir. Konnektör dönüştürmek için ayrı kutu yapma kablo kanalında 2 uçlu jak bir şey tak geç, ONT'yi Router'in içine göm. Bakır gibi tek kablo ile İnternet alalım. Pazarlama şovundan ibaret görüyorum.

2023 yılında avuç kadar devre kartını modeme gömüp bizi bu kadar kablo adaptör karmaşası saçmalığından kurtaramıyorlar mı? ONT'li modem yok mu? Prize 2 adaptör takılı, kutudan gelen konnektör duvara yapışkanla yapıştırdıkları ayrı bir kutuda dönüşüyor sonra bir fark göremediğim bir kablo ile devam edip ONT'ye giriyor. ONT'den LAN kablosu ile çıkıyor Router'e giriyor oraya da ayrı adaptör LAN kablosu derken altı üstü 50 Mbps İnternet alacağız bu karmaşa bu saçmalık nedir. Konnektör dönüştürmek için ayrı kutu yapma kablo kanalında 2 uçlu jak bir şey tak geç, ONT'yi Router'in içine göm. Bakır gibi tek kablo ile İnternet alalım. Pazarlama şovundan ibaret görüyorum.
Farklı bir pazar oluşturmak işlerine gelir.

Bildiğim kadarıyla Wi-Fi 6 ile yurt dışında ONT'li modeller var. Araştırırsanız görürsünüz. Link paylaşmak yasak mı değil mi bilmediğimden paylaşmıyorum.

Edit: Ya da çıkacak tam hatırlamıyor olabilirim.

Bildiğim kadarıyla Wi-Fi 6 ile yurt dışında ONT'li modeller var. Araştırırsanız görürsünüz. Link paylaşmak yasak mı değil mi bilmediğimden paylaşmıyorum.

Edit: Ya da çıkacak tam hatırlamıyor olabilirim.
Adam kendi modemini takmanı bile yasaklıyorken buna fantezi ücretler harcayıp getirsen asla izin vermez. Firma odaklı söylemiştim bilgi için teşekkürler.

50 Mbps ve altı için 45 TL, 50 Mbps ve üstü için 55 TL zorunlu modem ücreti var güzel pazar. ONT'de bozulsa yine muhtaçsın farklı firma kullansan bile Telekom servisten kazanıyor.

İnternet ilk ülkemizde çıkınca da internet yanında teelfon paketi zorunlu idi. Ev telefonu 50 lira idi internet 40 lira idi. Böyle bir saçmalık işte.

Aylık 395 TL'ye (zorunlu modem kiralama dahil) 50 Mbps gerçekten insan kitleniyor artık diyecek bir şey bulamıyorum bu fırsatçılık devam ettiği sürece enflasyonda düşmez. Türk Telekom'un verdiği normal İnterneti diğerleri veremiyor maalesef. Kablonet tecrübe ettim modemleri çöp sürekli kopma oluyor 2.4 Ghz bandında apartmanda kullanılması işkence. Turkcell'de iyi ama oda kazık fiyatlara satıyor yani yine fiyat ve kalite açısından Türk Telekom'a mecburuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı