GPT biçimli seçilen disk Partition Basic Data GUID türünde hatası

RoseR

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar;
Benim bilgisayarı flashla çalıştırdığımda baştaki logoda kalıyor ve BIOS'a girilmiyor, ben de bir çözüm buldum. HDD'nin bölümünü küçülterek format diski yapmayı deneyecektim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat yeni basit birim oluştururken GPT hatası veriyor. Benim diskim olması gerektiği gibi MBR. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

gpt-hasatsi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar;
Benim bilgisayarı flashla çalıştırdığımda baştaki logoda kalıyor ve BIOS'a girilmiyor, ben de bir çözüm buldum. HDD'nin bölümünü küçülterek format diski yapmayı deneyecektim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat yeni basit birim oluştururken GPT hatası veriyor. Benim diskim olması gerektiği gibi MBR. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 990431
İlk olarak eğer diskiniz MBR yapısındaysa sadece dört adet birincil bölüm oluşturabilirsiniz. Ekran görüntüsünü taradım ancak kaç adet bölüm olduğuna emin olamadım. Ayrıca bu videoda etkin olarak işaretlenmiş sistem bölümü yerine yeni oluşturduğu kurulum bölümünü işaretliyor. Yani eğer sistem bölümünün etkin olma durumunu kaldırırsanız ve etkin olarak işaretlediğiniz yeni bölümden önyükleme yapamazsanız bilgisayarınız başlatılamaz. Elinizde başka bir bilgisayar yoksa sorununuz daha da büyüyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı