GPU bellek sıcaklığının 94 derece olması normal mi?

EfeOsman

Hectopat
1696603002794.png

GPU sıcaklığı 70'lerde boştayken ama bellek sıcaklığı 90'larda sürekli bir sorun var mı? Dün CPU soğutucusunu değiştirdim. Yanlış bir şey yapmış olabilr miyim?

94 derece normal bir sıcaklık değil evet yanlış bir durum söz konusu.

Soba niyetine mi kullanıyorsunuz o sıcaklıklar ne? Sistemi yazar mısın?

Eki Görüntüle 1968696

GPU sıcaklığı 70'lerde boştayken ama bellek sıcaklığı 90'larda sürekli bir sorun var mı? Dün CPU soğutucusunu değiştirdim. Yanlış bir şey yapmış olabilr miyim?

Masaüstü için normal olduğunu düşünmüyorum.
CPU soğutucusu ile GPU'nun bir ilgisi yok.
CPU soğutucusunu değiştirdikten sonra kontrol ettiğiniz için GPU sorununu yeni fark etmiş olabilirsiniz.
Ayrıca tabloya göre bellek sıcaklığından kastı sanırım RAM.
GPU belleğinin sıcaklığını zaten VRAM olarak gösteriyor.

Eki Görüntüle 1968696

GPU için hiç normal değil, CPU ise Max 80-85 civarları olur GPU genelde 40-45 derece civarları olur (oyun sırasında Monster laptop sistemler için) kasa veya başka marka laptop ise daha da soğuk olabilir. Monster yüksek ısı sorunlarına rağmen bu derecelerde geziyor.

Masaüstü için normal olduğunu düşünmüyorum.
CPU soğutucusu ile GPU'nun bir ilgisi yok.
CPU soğutucusunu değiştirdikten sonra kontrol ettiğiniz için GPU sorununu yeni fark etmiş olabilirsiniz.
Ayrıca tabloya göre bellek sıcaklığından kastı sanırım RAM.
GPU belleğinin sıcaklığını zaten VRAM olarak gösteriyor.

1696603557183.png

Yok sadece alakası olabilir diye söyledim, bence yok zaten. GPU sıcaklıgında bir sorun yoktu ama bellek hep böyleydi zaten.

Geri
Yukarı