Definasyona girmeli miyim?

nickbender14

Decapat
Yer
Nigerian
Boy: 1.86
Kilo: 82.
Yağ oranı: 23-25% civarı.

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 9 aydır fitness ile ilgileniyorum ama yaklaşık 2 aydır aktif yapmıyorum sınavlardan dolayı ve tekrar başladım. Alışma sürecinde olduğum için Full body takılıyordum fakat şimdi split yapacağım. Güç artışım oldu eski kuvvetim yavaştan geliyor fakat vücudum çok yağlı, belim çok kalın kilodan, göbek biracı göbeği gibi ve yüzümün yağ oranı fazla. Bende az yemek yiyip yüksek proteinli beslenmeyi düşünüyorum bir nevi definasyon gibi bir şey. Sizce daha bulk yapayim mi yoksa definasyona girmem lazım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle definasyon şart. Kilonuza göre yağ oranınız yüksek, bende 1.86 boyunda 87 kiloyum yağ oranım %16. Tabi ben zayıfken spora başlamıştım onun farkı var. Tavsiyem bu yaz yağ oranınızı kas kaybetmeden düzgün beslenerek olduğu kadar azaltın, kış yaklaşırken sağlam bir bulk yaparsınız. Diğer tavsiyem de yağ oranı %15 civarına inmeden bulka başlamanızı önermem sonraki dönem için. %20 yağ oranı ve üzeri için bulku yanlış buluyorum çünkü bulk bitimininde ister istemez bayağı artıyor sonra definasyon çok zorlu geçiyor stres vb. etkenlerle kas kaybı da oluyor.

Boyunuza göre kilonuz ideal aslında. Galiba bacaklarınız çok ince. Definasyon iyi olabilir.

Bacaklarım bayağı kalın aslında omuz çevrem ve bileklerim biraz zayıf skinny fat durumundaydım eskiden belki ondan olabilir.

Kesinlikle definasyon şart. Kilonuza göre yağ oranınız yüksek, bende 1.86 boyunda 87 kiloyum yağ oranım %16. tabii ben zayıfken spora başlamıştım onun farkı var. Tavsiyem bu yaz yağ oranınızı kas kaybetmeden düzgün beslenerek olduğu kadar azaltın, kış yaklaşırken sağlam bir bulk yaparsınız. Diğer tavsiyem de yağ oranı %15 civarına inmeden bulka başlamanızı önermem sonraki dönem için. %20 yağ oranı ve üzeri için bulku yanlış buluyorum çünkü bulk bitimininde ister istemez bayağı artıyor sonra definasyon çok zorlu geçiyor stres vb. etkenlerle kas kaybı da oluyor.

Sağ olun hocam önerebileceğiniz bir diyet tekniği ya da site vb. var mı bu besleneme konularında cahilim biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı