GPU clock 300MHz'den yukarı çıkmıyor

jimijefet

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8x2 GB RAM 3200MHz
SSD veya HDD modeli
500GB SSD
Ekran kartı
RTX 2070S
İşlemci
R7 3700x
3 hafta bilgisayari kullanmadim. Tatilden döndukten sonra oyun oynayayim dedim ilk gun. New World oyununda FPS düşmesi ile karsilastim. 15-20 FPS almaya başladım normalde +60 aldigim yerlerde. NVIDIA performance monitoring sayesinde GPU clockun 300MHz'den yukari cikmadigini fark ettim. Bu sorunu nasıl cözebilirim? DDU kullandim yine de ise yaramadi farkli driver vs vs.

Edit: New worldde 300 olan mhz, lolde 1605mhz. Normal mi bu sizce?

Son düzenleme:
3 hafta bilgisayari kullanmadim. Tatilden döndukten sonra oyun oynayayim dedim ilk gun. New World oyununda FPS düşmesi ile karsilastim. 15-20 FPS almaya başladım normalde +60 aldigim yerlerde. NVIDIA performance monitoring sayesinde GPU clockun 300MHz'den yukari cikmadigini fark ettim. Bu sorunu nasıl cözebilirim? DDU kullandim yine de ise yaramadi farkli driver vs vs.

Edit: New worldde 300 olan mhz, lolde 1605mhz. Normal mi bu sizce?
New Worl ekran kartını kullnıyor mu diye kontrol ettin mi belki apuyu kullanıyordur.

performance monitore veya gpu z ye baktigimda nvidia rtx 2070s 300mhz de gösteriyor, zannetmiyorum apu yok zaten ben de.

gpu z böyle gösteriyor oyundayken

New Worl ekran kartını kullnıyor mu diye kontrol ettin mi belki apuyu kullanıyordur.
Ona nereden bakacagim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    46,8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
performance monitore veya gpu z ye baktigimda nvidia rtx 2070s 300mhz de gösteriyor, zannetmiyorum apu yok zaten ben de.

gpu z böyle gösteriyor oyundayken

Ona nereden bakacagim?
Görev yöneticisine gir gpu 0 % kaç kullanılıyor diye kontrol et.

Yeni konular

Geri
Yukarı