GPU Fan değişiminin sıcaklığa etkisi

ClashciAdam

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,

Bundan yaklaşık 1-2 hafta önce aşırı ısınma nedeni ile şikayetçi olduğum Powercolor HD 6870 kartımı garantiye yolladım. Önceleri boşta 55-60, oyunlarda ekran kartı fan hızı %100 olmasına rağmen 100 dereceyi buluyordu.

NOT: Ekran kartının termal macununu yeniledim ve iyice bir güzel temizledim ama işe yaramadı.

Garantiye ulaştıktan 1 hafta sonra da işlem yapılmış. Karttaki fan değişmiş, öyle yazıyor.

Screenshot_1.png

Şimdi benim sorum şu;

Bir ekran kartı fanı değişimini ile oyunlarda 100 dereceyi bulması düzeltilebilir mi?
GPU fan değişiminin sıcaklığa etkisi bu kadar büyük olabilir mi?
Yoksa bu adamlar saçma sapan bir şey mi yaptılar?

Şimdiden teşekkürler.

Soğutma işlemini bu dayıyı örnek alarak yapabilirsin. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı için sıvı soğutma çok masraflı oluyor ayrıca gerekli parçaları bulmakta ayrı bir şey. Ona vereceğim parayla yeni ekran kartı alırım. Bu adamlar fanını değiştirerek doğru mu yaptı? Acaba ısınması geçeecek mi

Ekran kartı için sıvı soğutma çok masraflı oluyor ayrıca gerekli parçaları bulmakta ayrı bir şey. Ona vereceğim parayla yeni ekran kartı alırım. Bu adamlar fanını değiştirerek doğru mu yaptı? Acaba ısınması geçeecek mi
Fanını değiştirdikten sonra ısınma devam ediyor sandım dostum kusura bakma. Sıcaklık değerlerini ölçüp yazarsan yardımcı olurum.

O halde cevap veren yok soruma tek yapmam gereken şey beklemek
Önceki değerler:
Videolar bana aittir bizzat kendim çektim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bakalım gelince ne olucak sıcaklıklar geçicek mi :) Yine sonuçları paylaşıcam

O halde cevap veren yok soruma tek yapmam gereken şey beklemek
Önceki değerler:
Videolar bana aittir bizzat kendim çektim

Bakalım gelince ne olucak sıcaklıklar geçicek mi :) Yine sonuçları paylaşıcam
100 dereceyi gördüğümde donup kaldım hocam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı