GPU işlemcilerine soğutucu takılır mı?

UmuTalhA

Centipat
Daha fazla  
Bu konuda pek fazla bilgim yok ama İtopya'da sistemlere bakarken GPU işlemcilere, işlemci soğutucu koymadıklarını gördüm. Normalde koyulmuyor mu, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda pek fazla bilgim yok ama İtopya'da sistemlere bakarken GPU işlemcilere, işlemci soğutucu koymadıklarını gördüm. Normalde koyulmuyor mu, yardımcı olursanız sevinirim.

Stok soğutucuyu koyarlar tabii ki tam olarak ne demek istediğini anlatamamış olabilir misin?

Bir ekran kartı PCB'si böyle görünür, kalan her şey ise soğutucu.

Screenshot_13.jpg

Ben şöyle anladım: CPU Soğutucusunu GPU'nun çipine takabilir miyiz?

Aslında olursa ciddi anlamda harika soğutma gerçekleşir 🤔 🤔

YouTube'da bunun için örnekler var kule tipi sogutucu takan falan aslında basit 3D print aparatlarla da yapılabilir ama burada olayı VRAM'leri ve güc besleme ünitelerini kapatmak onun icinde bazı markaların kitleri var belli baslı sıvı sogutmalar ile calısıyor tabii bu kit + sıvı sogutma astarı yuzunden pahalıya geliyor.
32 yaşındayım 2004'ten beri teknoloji forumlarında takılırım hep Custom sıvı sogutmalara özenirdim bir gün bende yapacagım derdim ama ülkemizde kurlardan dolayı yaygınlaşamadı maalesef işlemciler için AiO kitler var ama ben şu anda asıl GPU'ya yapmak isterdim daha yüksek Boost hızlarına ulaşmak icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı