GPU kullanan programlarda ses takılarak geliyor

68515

Hectopat
Merhaba, çok tuhaf bir sorunla karşı karşıyayım şu anda. Olay tam olarak şu: Discord'da arkadaşlarımla konuşurken bir oyuna girdiğimde sesler bana kasarak ve takılarak geliyor veya herhangi GPU gerektiren bir programa girdiğimde gelen ses takılarak geliyor. Discord, TS3, Skype fark etmiyor. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz lütfen?

Merhaba, çok tuhaf bir sorunla karşı karşıyayım şu anda. Olay tam olarak şu: Discord'da arkadaşlarımla konuşurken bir oyuna girdiğimde sesler bana kasarak ve takılarak geliyor veya herhangi GPU gerektiren bir programa girdiğimde gelen ses takılarak geliyor. Discord, TS3, Skype fark etmiyor. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz lütfen?

İnternet kaynaklı olabilir mi?

İnternette herhangi bir sıkıntı yok normalde sesler gayet güzel gelirken GPU gerektiren bir iş yaptığımda sesler takılarak gelmeye başlıyor ve cidden çok sinir bozucu.

Şimdi GPU gerektiren işlerden kastın ne onu anlayamadım ama Skype, Discord falan hep internet kullanımı olan programlar olduğu için internetten kaynaklı sesler gidip gelebilir diye düşündüm. Bir yandan oyun açıkken bir yandan da Discord gibi bir durum mu orayı tam anlayamadım özür dilerim.

Geri
Yukarı