GPU kullanımı %10 altına düşüyor

Jhuelz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi günler. 1-2 gündür FIFA 20 oynarken GPU kullanımı %10'un altına düşüyor ve CPU ise %100 oluyor ve uzun süre böyle 8-9 FPS oynuyorum. Ayarları en yükseğe de çektim en düşüğe de. Yine aynısı oluyor. Bilgisayarı yüksek performans moduna da aldım lakin hayır yok. Format attıktan sonra böyle oldu. Bilgisi olanlar varsa yazarlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. 1-2 gündür FIFA 20 oynarken GPU kullanımı %10'un altına düşüyor ve CPU ise %100 oluyor ve uzun süre böyle 8-9 FPS oynuyorum. Ayarları en yükseğe de çektim en düşüğe de. Yine aynısı oluyor. Bilgisayarı yüksek performans moduna da aldım lakin hayır yok. Format attıktan sonra böyle oldu. Bilgisi olanlar varsa yazarlarsa sevinirim.

Doğru sürücüyü kurduğundan emin misin?

Ekran kartı sürücülerinizi güncellediniz mi formattan sonra ?

Sıcaklık değerlerini ve işlemci frekans hızını söyleyebilir misiniz?

Doğru sürücüyü kurduğundan emin misin?

Evet hocam eminim. Bilmem kaçıncı format atışım. Alışığım.

Ekran kartı sürücülerinizi güncellediniz mi formattan sonra?

Evet hocam. Güncelledim.

Sıcaklık değerlerini ve işlemci frekans hızını söyleyebilir misiniz?

60 dereceyi geçmiyorlar. CPU 1000 MHz değerlerinde dolaşıyor. Orasını bende anlamadım. MSI Afterburner programıyla izliyorum. Hata olabilir ama genel olarak 900-1000 MHz dolaylarında dolaşıyordu.
Oyunun başında güzel gidiyor. %80-90 arası GPU kullanımı, % 50-60 arasıda CPU kullanımı oluyor. Sonra bir anda CPU %100'e fırlıyor, GPU %1'e kadar düşüyor.

Evet hocam eminim. Bilmem kaçıncı format atışım. Alışığım.

Evet hocam. Güncelledim.

60 dereceyi geçmiyorlar. CPU 1000 MHz değerlerinde dolaşıyor. Orasını bende anlamadım. MSI Afterburner programıyla izliyorum. Hata olabilir ama genel olarak 900-1000 MHz dolaylarında dolaşıyordu.

Felaket düşük ve asıl korktuğum şey. Yapmanız gerekenler

1-Bilgisayarı dengeli moda almak (güç seçeneklerinden)

2-BIOS sıfırlamak

3-Olmazsa araştırıp işlemci hızının ayarlanmasını sağlayan uygulamalarla düzelteceksiniz.

Felaket düşük ve asıl korktuğum şey. Yapmanız gerekenler.

1-Bilgisayarı dengeli moda almak (güç seçeneklerinden)

2-BIOS sıfırlamak.

3-Olmazsa araştırıp işlemci hızının ayarlanmasını sağlayan uygulamalarla düzelteceksiniz.

Hocam BIOS'un sürücüsünü tekrar mı kurayım yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı