GPU kullanımı %10 altına düşüyor

Jhuelz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi günler. 1-2 gündür FIFA 20 oynarken GPU kullanımı %10'un altına düşüyor ve CPU ise %100 oluyor ve uzun süre böyle 8-9 FPS oynuyorum. Ayarları en yükseğe de çektim en düşüğe de. Yine aynısı oluyor. Bilgisayarı yüksek performans moduna da aldım lakin hayır yok. Format attıktan sonra böyle oldu. Bilgisi olanlar varsa yazarlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım 20H2 sürümü daha tam oturmadı. Windows sürümü ile kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü 20H2'ye geçtikten sonra oyunlar da problem yaşayan kaçıncı kişi olarak görüyorum sizi bilmiyorum.

Eğer format işlemi sonrası yapılması gerekenleri tamamiyle ve doğru şekilde yaptıysanız, aklıma başka opsiyon gelmiyor.

Anakartın üzerinde duran BIOS pilini çıkarıp 2dk bekleyeceksiniz. İsterseniz BIOS'a girip exit seçeneğine gelip restore defaults seçeneğini seçerek te sıfırlayabilirsiniz.

hocam bios pilini çıkarıp bekledim sonra taktım. Şimdide pc açılmıyor.Güç tuşuna bastıktan 1-2 saniye sonra tık yapıyor atıyor.

Hocam BIOS pilini çıkarıp bekledim sonra taktım. Şimdide PC açılmıyor. Güç tuşuna bastıktan 1-2 saniye sonra tık yapıyor atıyor.

Güç kablosunu çıkarıp bilgisayara gelen elektriği kesin ve tekrar çıkarın BIOS pilini. 2dk bekledikten sonra tekrar takın. Olmazsa pilin yanında CMOS pini olur. Tornavidayla iki pine dokun ışık yanmışsa resetlemiş olursunuz.

Güç kablosunu çıkarıp bilgisayara gelen elektriği kesin ve tekrar çıkarın BIOS pilini. 2dk bekledikten sonra tekrar takın. Olmazsa pilin yanında CMOS pini olur. Tornavidayla iki pine dokun ışık yanmışsa resetlemiş olursunuz.

yok hocam. Açılmıyor. Tık yapıyor atıyor yine.

Yok hocam. Açılmıyor. Tık yapıyor atıyor yine.

Bunu deneyin hocam. Bir de tık yapıyor atıyor cümlesini biraz açabilir misiniz? Fanlar 1-2sn dönüyor ve bilgisayar kapanıyor mu?

Bunu deneyin hocam. Bir de tık yapıyor atıyor cümlesini biraz açabilir misiniz? Fanlar 1-2sn dönüyor ve bilgisayar kapanıyor mu?

Hocam şöyle basıyorum düğmeye ışık geliyor. Ardından HDD çalışıyor biraz ses çıkartıyor hemen ardından tık yapıp atıyor.

Hocam şöyle basıyorum düğmeye ışık geliyor. Ardından HDD çalışıyor biraz ses çıkartıyor hemen ardından tık yapıp atıyor.

Anladım. Sorun basit ve çözümü de basit. Bu olay genellikle (hata şekilde değil) BIOS'ta ayarlama yapıldıktan sonra olur. PC çalışırken bir anda kendini kapatır ve tekrar açar. BIOS sıfırlamada bir sıkıntı olmuş büyük ihtimal. Yukarıda verdiğim linkte anlatılanları yapın.

Anladım. Sorun basit ve çözümü de basit. Bu olay genellikle (hata şekilde değil) BIOS'ta ayarlama yapıldıktan sonra olur. PC çalışırken bir anda kendini kapatır ve tekrar açar. BIOS sıfırlamada bir sıkıntı olmuş büyük ihtimal. Yukarıda verdiğim linkte anlatılanları yapın.

hocam laptobum var. rehberdeki pinler ve tuşlardan hiçbiri yok.

Hocam laptopum var. Rehberdeki pinler ve tuşlardan hiçbiri yok.

Peki hocam. PSU'nun tüm bağlantılarını sökün. BIOS pilini çıkarın. RAM'leri çıkarın. Ekran kartını sökün ve PSU'dan başlayarak hepsini tekrar takın. Eğer olmazsa bir tane zımba teli veya iletken bir bakır kablo ile PSU'nun siyah ve yeşil girişlerine takıp PSU'nun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer PSU'nun fanı dönmezse PSU'da sorun var demektir. Bir şey kısa devre yaptırıyor da olabilir. Anakartı BIOS pili olmadan çalıştırmayı da deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı