GPU kullanımı %100 olunca, GPU çekirdek hızı düşük çalışması

Acaba üreticinin bir kısıtlaması olabilir mi? İleri de yazılımla düzeltilecek bir problem mi?

Sorun olmayan dediğimiz sürücü ile FurMark test19.9.2);

furmarkamd.jpg

Radeon 540 bilgileri;

amd540.jpg

Elimdeki ekran kartları güçlü ve elimdeki kart MX150 ayarında bir kart. 1.2 TFLOPS değeri alan bir kart. Yani 530, 520 kartlar gibi düşük performans veren bir kart değil. Şu Mhz olayı yüzünden yüksek sabit 60FPS aldığım oyunlar kasıyor gibi gözüküyor birde. Sanki elimdeki kart eski HD 7500M ekran kartı gibi hızında bir kart varmış gibi performansı var.

Son düzenleme:
Acaba üreticinin bir kısıtlaması olabilir mi? İleri de yazılımla düzeltilecek bir problem mi?

Sorun olmayan dediğimiz sürücü ile FurMark test19.9.2);

Eki Görüntüle 500150

Radeon 540 bilgileri;

Eki Görüntüle 500151

Elimdeki ekran kartları güçlü ve elimdeki kart MX150 ayarında bir kart. 1.2 TFLOPS değeri alan bir kart. Yani 530, 520 kartlar gibi düşük performans veren bir kart değil. Şu Mhz olayı yüzünden yüksek sabit 60FPS aldığım oyunlar kasıyor gibi gözüküyor birde. Sanki elimdeki kart eski HD 7500M ekran kartı gibi hızında bir kart varmış gibi performansı var.
sorunu çözebildin mi? bende GPU'mu temizledim sonrasında taktığımda aynı sorunla karşılaştım, sonrasında tak çıkar yaptığımda yüzde 10 bir kayba düştü bu çekirdek hızı. Tabii benim sorunum da başka olabilir bilmiyorum.

Geri
Yukarı