GPU kullanımı aniden %0'a düşüyor

Bende RAM'den olacağını düşünüyorum. 1 tane daha RAM eklemeniz yaralı olacaktır. Örnek vermem gerekirse 8 GB'lık RAM ile GTA V açabilirsin ancak Shutter(Anlık donma,takılma) denilen bir problemi ortaya çıkarıyor. Eskiden bende de böyle bir sorun vardı RAM'i yükseltince düzeldi. Sıkıntı yaşamıyorum şimdi.
RAM'in işlemesi gereken veriler çok fazla olduğundan takılmalar oluyor olabilir bana göre. O yüzden herkes çift kanal öneriyor.
Daha önceden oluyor muydu? Yeni mi olmaya başladı?
Hep vardı oluyordu.Tamam RAM'i yükselteceğim.Peki bunun GPU'yu bir anlık %0'a düşürmesiyle ne alakası var? RAM yetersiz olduğunda böyle mi yapıyor?

Hep vardı oluyordu.Tamam RAM'i yükselteceğim.Peki bunun GPU'yu bir anlık %0'a düşürmesiyle ne alakası var? RAM yetersiz olduğunda böyle mi yapıyor?
Şu dediğimi yapabilir misiniz? Hata var mı yok mu ona göre söyleyeceğim. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bu aracı açıp F1'e basıp Extended(Genişletilmiş) aracı seçtikten sonra F10 ile uygulayıp teste devam ettirin. Bittikten sonra otomatik reset atacak bilgisayar. Sonrasında Sonuçları göreceksiniz.
Windows Memory Diagnostics = mdsched.exe
ve
Başlat'a CMD yazıp Yönetici olarak çalıştırın. Sonra bu komutu girin sfc/scannow. Bakalım burada da
hata verecek mi?
Ayrıca Advanced SystemCare gibi programlar yüklü mü? Driverlarınız güncel mi?

Son düzenleme:
Şu dediğimi yapabilir misiniz? Hata var mı yok mu ona göre söyleyeceğim. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bu aracı açıp F1'e basıp Extended(Genişletilmiş) aracı seçtikten sonra F10 ile uygulayıp teste devam ettirin. Bittikten sonra otomatik reset atacak bilgisayar. Sonrasında Sonuçları göreceksiniz.
Windows Memory Diagnostics = mdsched.exe
ve
Başlat'a CMD yazıp Yönetici olarak çalıştırın. Sonra bu komutu girin sfc/scannow. Bakalım burada da
hata verecek mi?
Ayrıca Advanced SystemCare gibi programlar yüklü mü? Driverlarınız güncel mi?
Dediğinizi yaptım bilgisayar reset attı ama sonuçlar ekrana gelmedi.Şimdi CMD den dediğinizi yapacağım.Bilgisayarda Advanced SystemCare gibi programlar yüklü değil driverlar güncel.

CMD'den yaptığımdaki sonuçlar.
Adsız.png

CMD'den yaptığımdaki sonuçlar.
Eki Görüntüle 442999
Buradan herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Windows 10 normalde 2 GB civarında RAM kullanıyor. Tavsiyem RAM'i arttırmanız olacaktır.
Yukarıdaki işlemi birde standart haliyle deneyebilir misiniz? Windows Bellek Tanılama işlemini.

1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png

Direkt olarak çalıştırın yani. F1 ile ayarlarına girmeden. Eğer Standart'ta değil ise modu Standart'a alın.
Ayrıca Program Ekle/Kaldır'daki yüklü programların görüntü halinde listesini atabilir misiniz?
Dediğiniz şekilde yaptım reset attıktan sonra yine sonuçlar ekrana gelmedi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı