GPU kullanımı bir anda %10'a düşüyor

Az önce OC denemesi yaptım 90 dereceye kadar çıktı fpste değişiklik olmadı resetledim yine aynı fakat 90a çıkıyor 50 60a düşüyor fanda çalışmıyor acaba derecesini yanlış veriyor olabilir mi?
Dereceyi doğru mu yanlış mı veriyor emin değilim ama çok düşük bir hızda çalışıyor ve çok büyük ihtimalle macun yenilenmesiyle çözülecek.

Dereceyi doğru mu yanlış mı veriyor emin değilim ama çok düşük bir hızda çalışıyor ve çok büyük ihtimalle macun yenilenmesiyle çözülecek.
Bir kere alayım kaliteli olsun derseniz Thermal Grizzly öneririm fakat pahalı oluyor. Ortalama bir şey için Arctic MX4 iyidir. Cooler Master MasterGel'de kullandım o da iyi. Diğer markaları bilmiyorum maalesef.

Az önce OC denemesi yaptım 90 dereceye kadar çıktı fpste değişiklik olmadı resetledim yine aynı fakat 90a çıkıyor 50 60a düşüyor fanda çalışmıyor acaba derecesini yanlış veriyor olabilir mi?
O makinede nasıl oc yapabiliyorsun ya afterburner ile yapma gpu ya kalıcı hasar verirsin anakartın desteği yok ve laptoplar o.c için desteği çok üst seviye makinelerde var.Senin makinede oc desteği yok anakarttaki beslemeye zarar verirsin.

Anladım normal masaüstü bilgisayardaki gibi macun işlemi uygulasak düzelir o zaman. Çok teşekkür ediyorum.
Tabi ki laptop'un da macununu belirli aralıklarla yenilemek lazım.
O makinede nasıl oc yapabiliyorsun ya afterburner ile yapma gpu ya kalıcı hasar verirsin anakartın desteği yok ve laptoplar o.c için desteği çok üst seviye makinelerde var.Senin makinede oc desteği yok anakarttaki beslemeye zarar verirsin.
İşlemciye OC yapamaz zaten. GPU'ya yapıyordur. Afterburner ile yapılıyor.

Direkt eski haline getirdim 90 dereceyi görünce

Geri
Yukarı