Çözüldü GPU kullanımı nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darf

Decapat
Merhabalar öncelikle. Bilgisayarda oyun oynarken (masaüstü) CPU %100 kullanılıyor fakat ekran kartı yani GPU %2 %3 gibi bir değer kullanıyor bu da bilgisayarımın sürekli donmasına sebep oluyor. Tam emin değilim bu işlemcinin yükünü azaltıp ekran kartına nasıl verebilirim acaba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok teşekkürler şu an normal çalışıyor BIOS'u güncelledim bir de küçük bir not ekleyeyim:

Benim oynadığım eski tarz oyunlarda ( çoğunluğu MMORPG) sistem gereksinimleri düşük olduğu için genellikle işlemci gücünü kullanıyormuş ve bu yüzden işlemci, çok daha fazla güç harcıyormuş tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür eder iyi günler dilerim :)
%1-2 GPU kullanımı absürt bir değer. Modeliniz söylemediğiniz işlemciniz, modelini söylemediğiniz ekran kartını besleyemiyor olabilir.

İşlemcim Intel i3 7100, ekran kartı ise GTX750 Ti. Aslında topladığım zaman sorarak almıştım 4 sene önce besler dediler.

Doğru sürücüler kurulu mu? Orijinal CS 1.6 bile o kadar az kullanıma sebep olmaz.

Tüm sürücüler güncel evet.

İşlemcim Intel i3 7100, ekran kartı ise GTX750 Ti. Aslında topladığım zaman sorarak almıştım 4 sene önce besler dediler.

Tüm sürücüler güncel evet.
Beslemesi lazım GTX 950 ile i3 6100 kullanmıştı Technopat. Tek kanal RAM'den olabilir mi ? FurMark'ı deneyin. Bakalım stres testinde ne olacak ?

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-16_185823.png
    resim_2021-09-16_185823.png
    154,8 KB · Görüntüleme: 1.121

Yeni konular

Geri
Yukarı