Çözüldü GPU kullanımı nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darf

Decapat
Merhabalar öncelikle. Bilgisayarda oyun oynarken (masaüstü) CPU %100 kullanılıyor fakat ekran kartı yani GPU %2 %3 gibi bir değer kullanıyor bu da bilgisayarımın sürekli donmasına sebep oluyor. Tam emin değilim bu işlemcinin yükünü azaltıp ekran kartına nasıl verebilirim acaba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok teşekkürler şu an normal çalışıyor BIOS'u güncelledim bir de küçük bir not ekleyeyim:

Benim oynadığım eski tarz oyunlarda ( çoğunluğu MMORPG) sistem gereksinimleri düşük olduğu için genellikle işlemci gücünü kullanıyormuş ve bu yüzden işlemci, çok daha fazla güç harcıyormuş tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür eder iyi günler dilerim
BIOS güncel değil, güncelleyin. 2. fotoda CPU kullanımı normale dönmüş.

Çok teşekkürler şu an normal çalışıyor BIOS'u güncelledim bir de küçük bir not ekleyeyim:

Benim oynadığım eski tarz oyunlarda ( çoğunluğu MMORPG) sistem gereksinimleri düşük olduğu için genellikle işlemci gücünü kullanıyormuş ve bu yüzden işlemci, çok daha fazla güç harcıyormuş tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür eder iyi günler dilerim

Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…