GPU MHz'i Nasıl Düşürülür?

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar öncelikle arkadaşlar. Benim büyük bir sorunum var. Oyun oynarken ekran kartımın MHz'i 1030'larda gezinirken aniden 300'lere düşüyor ve bazende inmiyor ne yapabilirim?
Notebook'um:

Sıcaklıktan dolayı olabilir. Cihaz yeni mi? Değilse ne kadar süredir sizde? Uzun süredir kullanıyorsanız termal macun yenilemesi yapabilirsiniz.

Bu benim eski bir hesabım arkadaşlar gönderiyi paylaşan benim şuan cevap yazma hakkım bulunmadığından dolayı bu hesapla yazıyorum. Evet ısınmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum peki bu sorunu nasıl çözebilirim

Bu benim eski bir hesabım arkadaşlar gönderiyi paylaşan benim şuan cevap yazma hakkım bulunmadığından dolayı bu hesapla yazıyorum. Evet ısınmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum peki bu sorunu nasıl çözebilirim
Üstteki mesajımda da belirttiğim gibi termal macun yenilemesi yapabilirsiniz. İnternette bununla ilgili bir sürü video ve makale mevcut.

Dediğiniz gibi termal macun değişimini halihazırda 3 hafta önce yapmıştım ama ekran kartımda hala aynı sorun var throttlestop tarzı bir uygulamanın ekran karti için kullanabileceğimiz bir versiyonu varmı?

ama fps düşüklüğüne neden oluyor böyle olacağına 700-800'lerde sabit kalması daha iyi olur.

ama fps düşüklüğüne neden oluyor böyle olacağına 700-800'lerde sabit kalması daha iyi olur.
Bunun iki sebebi olabilir;

1) ekran kartı o hızlarda çalışmaya gerek görmeyip yavaşlıyordur.

2) ekran kartı, ısınmaya engel olamadığı için mecburen yavaşlıyordur.

2. sebep gecerliyse MSi Afterburner programı ile ekran kartının hızını 50MHz aşağı çekebilirsiniz. Bir süre böyle gözlemledikten sonra sorun devam ediyorsa bilgisayar sıcaklıklarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Onu da Afterburner'ın yanına Riva Tuner Server Statistics kurarak yapabilirsiniz. Sıcaklıklar yüksekse ya macun yenilemesinde bir hata olmuştur ya da bilgisayarın tasarımı gereği bir dizüstü soğutucu alma zamanı gelmiş demektir.

Peki Hangisini düşürmeliyim? Kafam karıştı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_152.png
    Screenshot_152.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 145

Yeni konular

Geri
Yukarı