Çözüldü GPU oyunlarda 1710 yerine 1380 MHz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bertugs

Centipat
Daha fazla  
Oyunlarda veya ekran kartının kullanımının %100 olduğu işlerde ekran kartının MHz değeri 1380'de kalıyor. Fakat çalışması gereken değer 1710-1780 MHz. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ekran kartı GTX 1650 laptop.

Son düzenleme:
Çözüm
MSI Afterburner uygulaması ile yapabilirsiniz. Genelde o değere oyun sırasında otomatik olarak çıkması gerekir aslında.

MSI Afterburner'da zaten Boost hali 1560 olarak gözüküyor. Ama oyunlarda kendi kendine Boost haline ulaşmıyor.

Arkadaşlar çözümü buldum aylardır bununla uğraşıyordum onlarca konu açtım defalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm ve işte sorun şuymuş. Bilgisayarın şarj girişi içindeki 4 tane (sanırsam bakır) telden 1'i yamulmuş şarj eltinin ucunu takınca uca sadece 3Ü giriyormuş. Bir iğne yardımı ile düzelttim ve sorun kalmadı. Bu konulara cevap verip yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Ekran kartı modeliniz nedir?

GTX 1650 laptop.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada FHD ultrada 30FPS iken ben düşük ayarlarda 30FPS alıyorum.

MSI Afterburner uygulaması ile yapabilirsiniz. Genelde o değere oyun sırasında otomatik olarak çıkması gerekir aslında.

MSI Afterburner'da zaten Boost hali 1560 olarak gözüküyor. Ama oyunlarda kendi kendine Boost haline ulaşmıyor.

Arkadaşlar çözümü buldum aylardır bununla uğraşıyordum onlarca konu açtım defalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm ve işte sorun şuymuş. Bilgisayarın şarj girişi içindeki 4 tane (sanırsam bakır) telden 1'i yamulmuş şarj eltinin ucunu takınca uca sadece 3Ü giriyormuş. Bir iğne yardımı ile düzelttim ve sorun kalmadı. Bu konulara cevap verip yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı