GPU seçiminde AMD vs NVIDIA

Rera

Decapat
Bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum ancak AMD mi alsam NVIDIA mı alsam karar veremedim. AMD sevenler Ray Tracing için fiyat farkı verilmez diyor. NVIDIA sevenler AMD ısınıyor diyor. Hangi ekran kartı daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sırf fazla FPS için GTX 1660 Ti yerine RTX 2060 aldım pişmanım, çok ısınıyor. AMD desen fazla elektrik yiyor, bence iyice araştırmak lazım GPU almadan önce.

Bütçenize, kullanım amacınıza ve sisteminizin diğer bileşenlerine en uygun olan kartı seçin.
Bütçe sıkıntım yok genel olarak oyun oynayacağım ancak androidstudio gibi uygulamalarda da kullanacağım ve render yapacağım
Ben sırf fazla FPS için GTX 1660 Ti yerine RTX 2060 aldım pişmanım, çok ısınıyor. AMD desen fazla elektrik yiyor, bence iyice araştırmak lazım GPU almadan önce.
1660SUPER düşünüyordum ancak 2070 ile arasında bence çok fark var yani eğer gta5 oynarken yayın yapmak istersem sıkıntı çıkarmaması için 2070 almayı düşünüyorum. Ve bildiğim kadarıyla nvidia kartları çok ısınmıyor, hangi markanın kartını aldın acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı