Çözüldü GPU watt değeri nasıl sabitlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Singua

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam sorum başlıktaki gibi BIOS'ta herhangi bir ayar bulunmuyor ekran kartının watt değerini nasıl sabitleyebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Yok monster'da açıyorsa sende'de açar. Fan ayarını vs kontrol edemezsin sadece.
Tamamdır o zaman hocam hafta içi bakacağım.

@Lee Yubin hocam kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum ama 1100 MHz'a sabitlemek için kaç Mv'den başlamalıyım acaba?

1669736517923.png

Arkadaşlar ayarlarım bu şekilde 90-100 watt arası sadece 2 dakika boyunca 105 Watt'da gezdi haricinde sorun yok çok memnunum şu an.

Ayarları kısmayla olmuyormuş bu arada @Lee Yubin hocam direkt l yapınca hem MHz hem çekilen watt düştü haberiniz olsun.
Hmm edp'yi ben de yiyorum fakat ben laptop kullanıyorum yani masaüstünde bile ( nvidia ekran kartı devrede değilken bile) limitleniyorum. Sende clear'a basınca hemen tekrar mı geliyor edp limiti yoksa bekleyip bekleyip ekran kartının 130 watt'ı gördüğü anda mı ? Ayrıca PL2 limiti daha önce yedin mi ?

eğer EDP olursa
Tamamdır ben de sorduğum soruya cevap aldım.

1669049551608.png

FurMark'ta MSI Afterburner'in gösterdiği yine tam yükte çalışıyor.

Hmm EDP'yi ben de yiyorum fakat ben laptop kullanıyorum yani masaüstünde bile ( NVIDIA ekran kartı devrede değilken bile) limitleniyorum. Sende Clear'a basınca hemen tekrar mı geliyor EDP limiti yoksa bekleyip bekleyip ekran kartının 130 Watt'ı gördüğü anda mı? Ayrıca PL2 limiti daha önce yedin mi?

Tamamdır ben de sorduğum soruya cevap aldım.

Hocam bende EDP other yakıyor, cleara basınca asla geçmiyor bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Gigabyte'nin yazılım ekibine çok beddua okuyorum.

130 Watt'ı gördüğü anda değil hocam benim ekran kartı 115watt + 15 watt Dynamic Boost +15 devreye girince EDP yakıyor.

Testi yaparken bi yanda TS'yi açık bırakır mısın normalde sarı şekilde yanıyordur. 130 wattı gördüğü anda mı kırmızı yanacak yoksa daha erkenden mi ona bakalım.

benim ekran kartı 115watt + 15 watt Dynamic Boost +15 devreye girince EDP yakıyor.
Hmm tamamdır. Bu arada dediğin gibi watt kısmanın yolunu bulursan ben de faydalanacağım.

Testi yaparken bir yanda TS'yi açık bırakır mısın normalde sarı şekilde yanıyordur. 130 wattı gördüğü anda mı kırmızı yanacak yoksa daha erkenden mi ona bakalım.

Hocam ben bu testleri çok önceden de yaptım 130 Watt'ı gördüğü an değil ağır oyunlarda oluyor ve 10 dakika oynadıktan sonra EDP other yakıyor şu an sarı şekilde.

Testi yaparken bir yanda TS'yi açık bırakır mısın normalde sarı şekilde yanıyordur. 130 wattı gördüğü anda mı kırmızı yanacak yoksa daha erkenden mi ona bakalım.

Hmm tamamdır. Bu arada dediğin gibi watt kısmanın yolunu bulursan ben de faydalanacağım.

Şu an kısılmış gibi 10 watt civarı keşke limitlemek için bir program vs. olsa çok saçma gerçekten sinirlerim bozuluyor artık.

Sarı yanması o an limit yediği anlamına gelmiyor. Daha önceden limit yediği için orada sarı gözüküyor. Kırmızı bir şekilde yanarken görürsen ki o şuan limitleniyor demek sorunun kaynağını bulursun. Umarım dediğin gibi ekran kartındadır ve çözümünü bulursun. Bu arada bir de MSI afterburner ile daha düşük bir mV değerinin üstüne gelip L tuşuna basarak kilitlemeyi dener misin ? Bir de öyle test yap bakalım. Fotoğraftaki gibi sarı dikey çizgi olsun 800 mV'a yakın bir değerde kilitleyip uygulayıp test eder misin bir de ? Bu MHZ'yi ve mV'yi sabit tutacak.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 37
Sarı yanması o an limit yediği anlamına gelmiyor. Daha önceden limit yediği için orada sarı gözüküyor. Kırmızı bir şekilde yanarken görürsen ki o şuan limitleniyor demek sorunun kaynağını bulursun. Umarım dediğin gibi ekran kartındadır ve çözümünü bulursun. Bu arada bir de MSI afterburner ile daha düşük bir mV değerinin üstüne gelip L tuşuna basarak kilitlemeyi dener misin ? Bir de öyle test yap bakalım. Fotoğraftaki gibi sarı dikey çizgi olsun 800 mV'a yakın bir değerde kilitleyip uygulayıp test eder misin bir de ? Bu MHZ'yi ve mV'yi sabit tutacak.
Yaptım Mhz düşüyor ama çekilen watt aynı hocam.
1669050773131.png

Bu çekilen watt'ı sabitlemenin illaki bir yolu vardır böyle saçma birşey olamaz çünki.

Yeni konular

Geri
Yukarı