Çözüldü GPU watt değeri nasıl sabitlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Singua

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam sorum başlıktaki gibi BIOS'ta herhangi bir ayar bulunmuyor ekran kartının watt değerini nasıl sabitleyebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Yok monster'da açıyorsa sende'de açar. Fan ayarını vs kontrol edemezsin sadece.
Tamamdır o zaman hocam hafta içi bakacağım.

@Lee Yubin hocam kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum ama 1100 MHz'a sabitlemek için kaç Mv'den başlamalıyım acaba?

1669736517923.png

Arkadaşlar ayarlarım bu şekilde 90-100 watt arası sadece 2 dakika boyunca 105 Watt'da gezdi haricinde sorun yok çok memnunum şu an.

Ayarları kısmayla olmuyormuş bu arada @Lee Yubin hocam direkt l yapınca hem MHz hem çekilen watt düştü haberiniz olsun.
Attığınız SS'te onay kutusuna basmamışsınız olarak gözüküyor.

Evet yapmamıştım ve MHz'leri yanlış ayarlamıştım düzelttim şu an bu şekilde halen aynı.

Dynamic Boost 2.0'ı kapatarak 115Watt'a kadar düşürdüm ama 100'e düşürmem gerek sanırım sorunum halen devam ediyor 115 Watt'da.

Bunun bir uygulaması vs. yok mudur hocam sinir oldum bu olaya Intel XTU ile işlemcinin wattını sınırlayabiliyorum.

Dosya Ekleri

• 1669407042903.png
    1669407042903.png
    510,5 KB · Görüntüleme: 30
875 mV fazla bu arada 700-750 arasındaki bir değeri seçip L'ye basarak kilitleyebilirsin sabit tutar o mV ve MHz'de. Senin aradığın şey bu aslında fakat çok fazla yük bindiriyorsun şuanda. Benim kartım 50 watt limitte dolaşıyor normalde ama ben 700mV'da MHZ'yi de arttırarak kullanıyorum 30-35 watt çekiyor. Sen de dener misin bir 700'e çekip L ye basıp sabitleyerek kaç kullanacak diye?

Geri
Yukarı