GPU yük altında RDR2 85 derece

Shrooms

Decapat
Merhaba oyununu (Red Dead Redemption 2) Custom ayarlarda (Ultra- medium arası) oynuyorum. Fakat daha hikayenin başlarında şehirlere veya kalabalık yerlere gelmeden ekran kartım 83 85 derecelere çıkıyor ve anlık çok kısa FPS droplar yaşıyorum. Ayrıca 1366X786 (monitörüm Max bu kadar ) de oynuyorum oyunu 60FPS'e sabitli buna rağmen bu sıcaklıklar bana fazla gibi geldi
Bu değerler sizce normal mi ve bu değerleri grafikleri bozmadan nasıl düşürebilirim? (Fanlar %55 çalışıyor 80'lerde)

GPU: GTX 1660 Ti ASUS TUF (soğutması kötü biliyorum)
CPU: Ryzen5 2600 (CPU Boost kapalı)
Kasa: Cooler Master mash 600W PSU.
RAM: 16 Corsair 3200MHz (XMP kapalı)

Merhaba oyununu (Red Dead Redemption 2) Custom ayarlarda (Ultra- medium arası) oynuyorum. Fakat daha hikayenin başlarında şehirlere veya kalabalık yerlere gelmeden ekran kartım 83 85 derecelere çıkıyor ve anlık çok kısa FPS droplar yaşıyorum. Ayrıca 1366X786 (monitörüm Max bu kadar ) de oynuyorum oyunu 60FPS'e sabitli buna rağmen bu sıcaklıklar bana fazla gibi geldi.
Bu değerler sizce normal mi ve bu değerleri grafikleri bozmadan nasıl düşürebilirim? (Fanlar %55 çalışıyor 80'lerde)

GPU: GTX 1660 Ti ASUS TUF (soğutması kötü biliyorum)
CPU: Ryzen5 2600 (CPU Boost kapalı)
Kasa: Cooler Master mash 600W PSU.
RAM: 16 Corsair 3200MHz (XMP kapalı)

1660 Ti bir çip sogutmasi kotu diyemezsin onemli olan onu ureten firmanın fan konumlandırmasını vs. nasıl yaptığı. Undervolt yaparsan sorun hallolur laptop ise gayet normal sıcaklık.

Kasanın hava akışı çok kötü sanırım. Bir de kasanın yan kapağını açıp sonuçları paylaşır mısın?

İlk seri TUF'lar için bu sıcaklık normal. Sonrasında kendileri de kabul edip düzeltme yoluna gittiler. Afterburner üzerinden fan ayarı yapabilirsiniz. Bu konuda rehber içerikler var. Ancak bu tür bir çalışmanın fanların ömründen bir miktar götürdüğünü de not düşmek isterim. Göze alacaksınız.

1660 Ti bir çip sogutmasi kotu diyemezsin onemli olan onu ureten firmanın fan konumlandırmasını vs. nasıl yaptığı. Undervolt yaparsan sorun hallolur laptop ise gayet normal sıcaklık.
Üreten firmanın hata yaptığını yazmış zaten arkadaş. Fan hızlarını otomatiğe veya daha yüksek değerlere çekebilirsin. Kasanın hava akışı kötüyse yan paneli açabilirsin. Eğer bunlar da işe yaramazsa UV yapmayı dene.

Geri
Yukarı