Grafik alanında kullanılan PC yükseltme tavsiyesi

YEmreKoc

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilisim
Selam,

Aşağıda halihazırda kullandığım bilgisayarımın özellikleri mevcut, grafik alanında kullanıyorum ölçü biraz yükselince kare kare ilerlemeye başlıyor. Sizce bu sistemde ilk olarak neyin güncellenmesi beni büyük ölçüde rahatlatır. Şimdiden çok teşekkürler 🙏

AMD Ryzen 5 3600X.
Gigabyte B450M S2H.
32 gbytes 1333.
Gigabyte Radeon RX 590.
Şu anki sisteme yeterli PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Grafik alanında"yı biraz açabilir misiniz? Hangi yazılımlar ve/veya ne gibi işlemler için güncelleme istiyorsunuz.

Ryzen 3000 serisi için ram hızı önemli diye biliyorum. 1333mhz epey düşük kalmış. Anakartınız 3600(oc) mhz'ye kadar destekliyormuş.
Düzeltme: kullandığınız ramler 2666 MHz.

Son düzenleme:
"Grafik alanında"yı biraz açabilir misiniz? Hangi yazılımlar ve/veya ne gibi işlemler için güncelleme istiyorsunuz.

Ryzen 3000 serisi için ram hızı önemli diye biliyorum. 1333mhz epey düşük kalmış. Anakartınız 3600(oc) mhz'ye kadar destekliyormuş.
Düzeltme: kullandığınız ramler 2666 MHz.
Selamlar,

İllustator kullanıyorum çoğu zaman Photoshop'ta oluyor. Projeler metre bazında.

15k bütçen varsa bence elindekini satıp 15k daha ekleyeyip çok geç olmadan iyi bir sistem al.
Haklısınız.

3600X ucu ucunada olsa 4060 Ti besler. @kino 3300X ile kullanmıştı. Bunu alıp sonradan 5600 veya üstü bir işlemci tercih edilebilir:

16 GB VRAM olduğundan grafik alanında tercih ederdim şahsen.

RAM olarak 3200MHz destekliyor anakartınız.

PSU 500-550W veya üstüyse sorun çıkarmaz. 650W'mış, rahatlıkla besler.

Bu bütçede DDR5 sistem toplayamazsınız zaten, sistemi satsanız 20000'e DDR4 4060 Ti 8 GB olacak. Elinizdekiler yeterli bence.

Son düzenleme:
3600X ucu ucunada olsa 4060 Ti besler. @kino 3300X ile kullanmıştı. Bunu alıp sonradan 5600 veya üstü bir işlemci tercih edilebilir:

16 GB VRAM olduğundan grafik alanında tercih ederdim şahsen.

RAM olarak 3200MHz destekliyor anakartınız.

PSU 500-550W veya üstüyse sorun çıkarmaz. 650W'mış, rahatlıkla besler.

Bu bütçede DDR5 sistem toplayamazsınız zaten, sistemi satsanız 20000'e DDR4 4060 Ti 8 GB olacak. Elinizdekiler yeterli bence.

Bende burada takılıyorum, Ekran kartı mı güncelleyeyim yoksa işlemci anakart ve ram kombinasyonunu mu şuan ikisi birden ağır gelecek.

Bende burada takılıyorum, ekran kartı mı güncelleyeyim yoksa işlemci anakart ve RAM kombinasyonunu mu şu an ikisi birden ağır gelecek.

Yine aynı parçalar gelecek. Satmakla uğraşmaktansa ekran kartı güncelleyin. Sonradan RAM ve işlemci yükseltirsiniz. Elinizdekiler yeterli şu an. Elinizdeki ekran kartını sattıktan sonra RAM'leri 3200MHz olarak değiştirin. İleride bütçe olunca 5600 falan işlemci yükseltirsiniz.

Geri
Yukarı