Grafik tasarım için 20.000TL'ye laptop önerisi

Bütçe
20.000TL

olcayaak

Centipat
Daha fazla  
Hocamlar, öncelikle herkese iyi ramazanlar.

Ben grafik tasarım için bir laptop arıyorum, önceliğim ekran ve Adobe CC performansı.

Bu laptopun ekranı sertifikalıymış. Renk doğruluğu açısından Delta E 1 imiş. Yani ekranı gerçekten çok kaliteli.

Sizce bu bütçede bundan daha iyi bir laptop var mıdır? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocamlar, öncelikle herkese iyi ramazanlar.

Ben grafik tasarım için bir laptop arıyorum, önceliğim ekran ve Adobe CC performansı.

Bu laptopun ekranı sertifikalıymış. Renk doğruluğu açısından Delta E 1 imiş. Yani ekranı gerçekten çok kaliteli.

Sizce bu bütçede bundan daha iyi bir laptop var mıdır? Önerilerinizi bekliyorum.
Adobe için iyi fakat size tavsiyem 32GB DDR5 Bellek kullanmanız olacak (Premier-After Effects için) Onun harici render için de uygun gibi duruyor. Hatta yeter ise 64GB Ram, sebebi ise Adobe de kurgu yapacağınız zaman uzun süreli, 4K veya efekt vs. Bol olacak ise RAM cidden lazım olacaktır. Ben 8GB Ram ile max. 3 Dakikalık kurgu alabiliyorum, biraz efekt kullanıyorum shake tarzı. Hatta 1 kere mavi ekran yedim 5 dakika olduğunda.

Adobe için iyi fakat size tavsiyem 32 GB DDR5 bellek kullanmanız olacak (Premier-After Effects için) onun harici render için de uygun gibi duruyor. Hatta yeter ise 64 GB RAM, sebebi ise Adobe de kurgu yapacağınız zaman uzun süreli, 4K veya efekt vs. bol olacak ise RAM cidden lazım olacaktır. Ben 8 GB RAM ile Max. 3 dakikalık kurgu alabiliyorum, biraz efekt kullanıyorum shake tarzı. Hatta 1 kere mavi ekran yedim 5 dakika olduğunda.

Hocam render almayacağım sadece Photoshop Illustrator kullanacağım. Çok nadir After Effects'e template editlemek için işim düşüyor ama onun için masrafa gerek yok. Bahsettiğiniz özelliklere göre bütçeme uygun bir PC varsa öneri alabilirim.

Windows tarafında attığınız cihaz gayet iyi, MacBook işinizi görür mü?

Maalesef hocam macOS kullanamıyorum evde MacBook Pro M1 16 GB RAM'li var pek ısınamadım.

Ek olarak bu cihaza GPU box bağlamak istesem bağlayabilir miyim ve RAM'ini arttırabilir miyim? Bilen var mıdır?

Ek olarak bu cihaza GPU box bağlamak istesem bağlayabilir miyim ve RAM'ini arttırabilir miyim? Bilen var mıdır?

Thunderbolt girişiyle rahat oluyor fakat AMD model olduğu için haliyle yok, alternatif PCI-e slotu gerek fakat boşta PCI-e slotu da yok. Bu modelle pek mümkün değil eGPU.

Thunderbolt girişiyle rahat oluyor fakat AMD model olduğu için haliyle yok, alternatif PCI-e slotu gerek fakat boşta PCI-e slotu da yok. Bu modelle pek mümkün değil eGPU.
hmm anladım hocam teşekkür ederim peki valorant ve forza horizon 5 kaldırır mı? arada sıkılıp oyuna girmek istiyor canımi FH5 çok şart değilde valorant olsa fena olmaz

hmm anladım hocam teşekkür ederim peki valorant ve forza horizon 5 kaldırır mı? arada sıkılıp oyuna girmek istiyor canımi FH5 çok şart değilde valorant olsa fena olmaz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam son bir sorum daha olacak, ilk attığım düz Matebook 16 modeli mi daha iyi yoksa bu model mi daha iyi?

Bu laptopun ekran konusunda bir iddiası yok ancak bunun ekranıda gayet yeterli, eğer performansta çok fark varsa bunu alayım.

Hocam son bir sorum daha olacak, ilk attığım düz Matebook 16 modeli mi daha iyi yoksa bu model mi daha iyi?

Bu laptopun ekran konusunda bir iddiası yok ancak bunun ekranıda gayet yeterli, eğer performansta çok fark varsa bunu alayım.

Performans olarak fark fazla fakat panel kalitesi olarak da fark fazla, yeterli geleceğini düşünüyorsan tercih edilebilir. Intel versiyona da Thunderbolt koymamış bu arada Huawei.

Performans olarak fark fazla fakat panel kalitesi olarak da fark fazla, yeterli geleceğini düşünüyorsan tercih edilebilir. Intel versiyona da Thunderbolt koymamış bu arada Huawei.

Hocam Thunderbolt olmaması ne gibi bir eksi yaşatır? Normalde de kullandığım bir teknoloji değil keza. Performans farkına bakabileceğim bir yer var mıdır acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı