Grafik tasarım için hangi liseye gidilmeli?

Bambi.w

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bu sene 8.sınıfım ve lise sınavı var bu haziran. Ben lise sınavına gireceğim ve güzel sanatların yetenek sınavınada gireceğim yani iki sınavada gireceğim. Resme yeteneğim var sadece figür çizemiyorum yani kafayı falan onları hallederim ama kol ve bacaklar da sıkıntılar var yani böyle işte. Ben meslek olarak grafik tasarım istiyorum ve benim lise isteklerim; güzel sanatlar lisesi, meslek lisesinde olan grafik ve fotoğraf alanı veya sağlık meslek olacak. Yetenek sınavından güzel not çıkaramazsam meslek lisesinde olan grafik ve fotoğraf alanı veya sağlık mesleğe gitmeyi düşünüyorum. Bu sene bayağı bir kafaya düşünceler takıldı zaten bende kafaya takma hastalığı var hastalık mı pek bilmiyorum ama işte anladınız siz. Yardımcı olursanız sevinirim veya sorunuz varsa cevaplayabilirim, şimdiden teşekkürler 😊

Eğitim tabanını liseden sağlam örmekte tabi ki fayda var ama sen zaten en önemli olan kararı vermişsin. Bu yolda yürümeye devam edip lisede bölümle alakalı bir şey olmasa da üniversitede başarabilirsin, bu önemli cümleyi 8.sınıfta kurabildiğin için seni tebrik ederim, başarılar.
Ben meslek olarak grafik tasarım istiyorum

Eğitim tabanını liseden sağlam örmekte tabi ki fayda var ama sen zaten en önemli olan kararı vermişsin. Bu yolda yürümeye devam edip lisede bölümle alakalı bir şey olmasa da üniversitede başarabilirsin, bu önemli cümleyi 8.sınıfta kurabildiğin için seni tebrik ederim, başarılar.
teşekkür ederim :)

Peki hangi liseye gitmemi tavsiye edersiniz ?

Teşekkür ederim :)

Peki hangi liseye gitmemi tavsiye edersiniz?

Başarabilirsen tabii ki güzel sanatlar ama olmazsa da meslek lisesine gitmeni tavsiye ederim sonuçta bu yolda yürümek istiyorsun, sağlık biraz kulvar dışı kalıyor ki atanamayan sağlıkçı arkadaşlarımızda sürüsüne bereket maalesef. Meslek lisesine gidip güzel bir dershane ile üniversite sınavına hazırlanmanı tavsiye ederim.

Üniversitede hangi bölüme gitmem gerekiyor ?

Bildiğim kadarıyla ya güzel sanatlar fakültesinin grafik bölümü yada grafik tasarım bölümününe gitmek gerekiyormuş.

4 yıllık için güzel sanatlara 2 yıllık için meslek yüksekokuluna gitmen gerekiyor diye biliyorum

İki üniversite için üniversite sınavına girmem gerekiyor mu yoksa yetenek sınavı ilemi?

Kusura bakmayın sizede liseler arasında kafam karışıtığı için soru sorup duruyorum.

Evet, üniversite sınavına her halükarda girmen gerekiyor, hiç problem yok ben muhabbet ediyormuş gibi hissediyorum.

Teşekkür ederim, ben de aynı sizin gibi muhabbet ediyormuş gibi oluyorum.

Peki TYT ve AYT varmış hangisine girmemiz lazım ?
Güzel sanatlar için hem TYT hem AYT, ikisinde de başarılı olmalısın. 2 yıllık grafik tasarım için TYT yeterli. Tabi senin daha önünde uzun bir yol var, o zamana kadar değişiklik olur mu olmaz mı onu bilemeyiz 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı