Grafik tasarım okumak

Grafik tasarım bölümü okumayı düşünüyorum sizce nasıl bir bölüm? İleride iyi bir maaş alabilir miyim?

Dostum ben 5 yıldır tasarım sektöründe çalışıyorum. Şu an söyleyeceklerim herkesin affına sığınarak tamamen kendi görüşümdür. Sorarsan eğer internet ve ağ teknolojileri mezunuyum. :) Şu an görsel iletişim okuyorum.

Bu işte öncelikli olarak diploma gelmez benim kanaatimce. Bunu kendine meslek edinmek istiyorsan diplomadan önce yetenek gelir. Çevremde ve tanıdığım bölümü okumadığı halde bu işi yapan çok yetenekli insanlar da var. Sonrasında kurslarla, eğitimle pekiştirebilirsin veyahut bölümünü de okuyabilirsin. Ama en önemli kriterin her meslekte olduğu gibi bu işi yaparken ne kadar severek yapacağın. İşi ne kadar sevip ne kadar yeteneğini konuşturursan kazancın da ona bağlı değişir. Sabit çalıştığın bir yerin yanında, destek amaçlı başka ajanslarla veya freelancer olarak ek gelir sağlayabilirsin. 5.000₺ de kazanırsın 20.000₺ de anlayacağın.

İlk başta şu an halihazırda bi' program tasarım bilgin varsa birkaç ufak çaplı freelancer iş yapman. Çevrendeki eşe dosta olur, bulduğun bir ofis dükkan olur, her ne olursa. İşin içine biraz girmen gerekir. Çünkü bu meslekte böyle bir imkanın var :) İş süreci, nasıl yapılır, yapabiliyor muyum vs. diye analiz edersin.

Dostum ben 5 yıldır tasarım sektöründe çalışıyorum. Şu an söyleyeceklerim herkesin affına sığınarak tamamen kendi görüşümdür. Sorarsan eğer internet ve ağ teknolojileri mezunuyum. :) şu an görsel iletişim okuyorum.

Bu işte öncelikli olarak diploma gelmez benim kanaatimce. Bunu kendine meslek edinmek istiyorsan diplomadan önce yetenek gelir. Çevremde ve tanıdığım bölümü okumadığı halde bu işi yapan çok yetenekli insanlar da var. Sonrasında kurslarla, eğitimle pekiştirebilirsin veyahut bölümünü de okuyabilirsin. Ama en önemli kriterin her meslekte olduğu gibi bu işi yaparken ne kadar severek yapacağın. İşi ne kadar sevip ne kadar yeteneğini konuşturursan kazancın da ona bağlı değişir. Sabit çalıştığın bir yerin yanında, destek amaçlı başka ajanslarla veya freelancer olarak ek gelir sağlayabilirsin. 5.000₺ de kazanırsın 20.000₺ de anlayacağın.

İlk başta şu an halihazırda bi' program tasarım bilgin varsa birkaç ufak çaplı freelancer iş yapman. Çevrendeki eşe dosta olur, bulduğun bir ofis dükkan olur, her ne olursa. İşin içine biraz girmen gerekir. Çünkü bu meslekte böyle bir imkanın var :) iş süreci, nasıl yapılır, yapabiliyor muyum vs. diye analiz edersin.

Sizce 2 yıllık ve 4 yıllık arasındaki fark ne?

Grafik tasarım bölümü okumayı düşünüyorum sizce nasıl bir bölüm? İleride iyi bir maaş alabilir miyim?
Ben grafik tasarım okuyorum sevene gayet keyifli bir bölüm ama üniversite de 4 yıllık için yetenek sınavı istiyor 2 yıllık bölümler de pek yok diye biliyorum. Bu bölüm için hayal gücü ve gündemi takip etmek önemli. Ben şu anda lise son sınıftayım ve üniversite için hazırlık yapıyorum. Bu bölümü 4 yıllık okumak istiyorsan da bir resim kursuna gitmek şart yoksa başka türlü kazanılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı