Grafik tasarımcı için monitör tavsiyesi

Batur OKYAR

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

MacBook Pro M.2 cihazım ile "grafik tasarım" alanında kullanacağım bir monitör arıyorum. İşim gereği akıcı ve doğru renkler olursa benim için daha iyi olur.
Aşağıdaki monitörleri buldum bu alanla alakalı fakat daha farklı önerileriniz varsa açığım.
  • ViewSonic VP2768.
  • ASUS proart PA27AC.
Ayrıca MacBook'u tek kablo ile şarj edip görüntü aktarabileceğim bir monitör olursa çok daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

MacBook Pro M.2 cihazım ile "grafik tasarım" alanında kullanacağım bir monitör arıyorum. İşim gereği akıcı ve doğru renkler olursa benim için daha iyi olur.
Aşağıdaki monitörleri buldum bu alanla alakalı fakat daha farklı önerileriniz varsa açığım.
  • ViewSonic VP2768.
  • ASUS proart PA27AC.
Ayrıca MacBook'u tek kablo ile şarj edip görüntü aktarabileceğim bir monitör olursa çok daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzle ona göre al kardeşim.

Merhaba,

• ViewSonic VP2768.
  • ASUS proart PA27AC.
ASUS Proart PA27AC gayet iyi bir model ve bir grafik tasarımcının ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum.

Merhaba,

• ViewSonic VP2768.
  • ASUS proart PA27AC.

4K 32 inç 60 Hz her monitör size yeter de artar. Kablo sıkıntısı da olacağını sanmıyorum. Fakat çevirici lazım olabilir.

ASUS olan modelin Type-C Bağlantısı var hocam. Bağlantı konusunda sıkıntı yaşamaz.

Evet, fakat şu an o bütçe olarak bir tık aşıyor. Eğer onda karar kılarsam biraz geç alırım yüksek ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzle ona göre al kardeşim.
Bakıyorum hemen, teşekkürler.

@Batur OKYAR Baktığın ViewSonic ile Asus arasında 10K bütçe farkı var.
Çok uçuk bir fark. Tam bütçe nedir? 23K'ya Asus'a para verilmez. Gider 4K monitör alırsın.
Biraz sapmalı bir konu olmuş.
Ayrıca Proart serisi balon bir seri. Bu işte ViewSonic daha başarılı.
Bütçe nedir? Alternatif bakalım.

@Batur OKYAR Baktığın ViewSonic ile Asus arasında 10K bütçe farkı var.
Çok uçuk bir fark. Tam bütçe nedir? 23K'ya Asus'a para verilmez. Gider 4K monitör alırsın.
Biraz sapmalı bir konu olmuş.
Ayrıca Proart serisi balon bir seri. Bu işte ViewSonic daha başarılı.
Bütçe nedir? Alternatif bakalım.
Kusuruma bakmayın ancak görebildim, biraz yoğun bir haftadaydım.

Bütçem maksimum 15,000 olarak zorlayabilirim belki taksit ile :D Tam bir bütçem şu an için yok aslında.

Ekstra olarak tek kablo ile şarj edip görüntü aktarabileceğim bir monitör olursa çok daha iyi olur aslında. Çünkü kullandığım bilgisayar da 2 adet type-c girişi var dönüştürücü kullanmadan aktarırım ve monitör üzerinde usb girişi varsa onları da rahatlıkla kullanmış olurum.

Son düzenleme:
Kusuruma bakmayın ancak görebildim, biraz yoğun bir haftadaydım.

Bütçem maksimum 15,000 olarak zorlayabilirim belki taksit ile :D Tam bir bütçem şu an için yok aslında.

Ekstra olarak tek kablo ile şarj edip görüntü aktarabileceğim bir monitör olursa çok daha iyi olur aslında. Çünkü kullandığım bilgisayar da 2 adet Type-C girişi var dönüştürücü kullanmadan aktarırım ve monitör üzerinde USB girişi varsa onları da rahatlıkla kullanmış olurum.

Bu konularda güvendiğim iki marka vardır.
ViewSonic ve Philips.

Benim araştırmama göre ViewSonic VP2785-2K Monitör bu monitör tam senlik. Fazlası var azı yok.
Senin baktığın modelin geliştirilmiş versiyonu. Renk paleti aşırı iyi ve Typ-C özellikleri istediğin gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı